Запорізькі освітяни та психологи навчились методиці Хібукі-терапії для психологічної підтримки дітей

В Запоріжжі добіг кінця третій сезон навчання освітян та психологів методиці психологічної допомоги дітям в межах міжнародного проєкту «Хібукі Терапія». Проєкт реалізується громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій» за фінансової підтримки Групи Метінвест та комбінату «Запоріжсталь» у співпраці з Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради.

Запорізьки психологи, вчителі та вихователі зі шкіл та садочків, а також психологи з громадського сектору отримали сертифікати про успішне завершення навчального курсу в межах проєкту психологічної допомоги «Хібукі Терапія» та терапевтичну іграшку у вигляді собаки, яка є основним інструментом терапії.

Одна з тих, хто пройшов навчання — психологиня ГО «Молодь без бар’єрів» Катерина Прохорова. Вона каже, що давно хотіла пройти навчання на хібукі-терапевтку, проте їй пощастило потрапити тільки в третю хвилю навчання.

«Навчання проходило дуже класно, цікаво. Викладачі розповідали нам про всі тонкощі роботи саме хібукі-терапії. Напевно, найскладніше було зрозуміти, яких дітей в першу чергу взяти. Справа в тому, що діти дуже багато переживають емоцій, пов’язаних з травмою війни і хібукі — це один з таких крутих і потужних інструментів, які допомагають дітям говорити про емоції, свої стани і обійми дійсно допомагають», — поділилася Катерина Прохорова.

Запорізькі освітяни та психологи навчились методиці Хібукі-терапії для психологічної підтримки дітей

Довгоочікуваний сертифікат про завершення навчання на хібукі-терапевтку отримала і педагогиня Запорізької гімназії №80 Дар’я Безкибальна.

«Я неодноразово реєструвалася на навчання, намагалася пройти відбір, і не з першого разу, але в мене це вийшло. Дуже велика потреба у таких спеціалістах і охочих навчитися теж багато. Вважаю, що хібукі — це дуже необхідна зараз терапія, яка потрібна діткам. В мене були учні 1-2 класу, це вікова категорія 6-7 років, група була у складі 7 дітей. Це діти, у яких батьки військовослужбовці, це діти ВПО і діти, які потребують допомоги», — поділилася Дар’я Безкибальна.

Хібукі-терапія — це унікальний підхід для надання емоційної підтримки дітям через іграшку-песика. Ця методика давно довела свою ефективність, значно покращуючи психоемоційний стан дітей в Україні та Запоріжжі зокрема.

«Я вважаю, що психологічної підтримки у Запоріжжі потребують всі діти. Цей проєкт у нас дуже активно розвивається, все більше і більше вчителів хочуть брати участь у навчанні, бо бачать, який результат це дає, і самі подають заявки. В останній наш набір ми прийняли 40 людей, а отримали понад 100 заявок», — розповіла координаторка проєкту «Хібукі Терапія» у Запоріжжі Марина Луценко.

Урочистому заходу, що відбувся на початку травня 2025 року, передував теоретичний курс з навчання методиці та практична робота з дітьми у вигляді індивідуальних зустрічей та групових занять. Завдяки фінансовій підтримці Групи Метінвест та Запоріжсталі для 39 запорізьких освітян та психологів заняття проходили на безоплатній основі.

Запорізькі освітяни та психологи навчились методиці Хібукі-терапії для психологічної підтримки дітей

«Компанія Метінвест, Запоріжсталь та «Запоріжжя. Платформа спільних дій» об’єднали зусилля, аби реалізувати цей проєкт з підтримки ментального здоров’я запорізької малечі. Ми отримали багато позитивних відгуків від дітей та їх батьків, освітян, а також чимало нових запитів на навчання. Тож плануємо і надалі підтримувати ініціативи, які змалечку формують одну з найважливіших навичок сьогодення – стійкість», — говорить керівниця напрямку Департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест Ірайсат Магомедалієва.

Випускників курсу привітала особисто авторка методу та керівниця міжнародного проєкту «Хібукі Терапія» Дафна Шарон-Максімов.

«Нехай сертифікати, які отримують наші фахівці, стануть не просто документом, а символом надважливої місії, яку ми вкладаємо в цей проєкт. Дякую нашим учасникам, які обрали шлях світла. Щиро вірю, що кожна дитина, яка відчула доброту та турботу на заняттях з хібукі-терапії, пронесе це відчуття крізь роки як запоруку того, що війна ніколи не повториться», — наголосила Дафна Шарон-Максімов.

Проєкт «Хібукі Терапія» вже впроваджений у 23 освітніх закладах Запоріжжя, сертифіковані психологи та освітяни надають допомогу близько 200 дітям за цією методикою.

Нагадаємо, 2024 року за підтримки Метінвесту та Запоріжсталі проведено навчання з методики хібукі-терапії для 35 освітян та дитячих психологів Запоріжжя, які використовують отримані знання в освітньому процесі.

spot_img
Важливо
Схожі новини