Новости Запорожья. Новости политики, общество, криминал

У Раду проходять чотири партії: «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» та «Європейська Солідарність» зміцнили позиції, – західні соціологи

За результатами соцопитування, до Верховної Ради проходять чотири партії. При цьому у «Опозиційною платформи - За життя» та «Європейської Солідарності» зафіксований різкий стрибок рейтингу.

606

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

За результатами всеукраїнського опитування громадської думки, найбільші шанси потрапити до наступного складу українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (41,2%), «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука ( 18,6%), «Європейська Солідарність» Петра Порошенка (11,1%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (7,1%).

Інші політичні партії, зокрема, «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), «Голос» Святослава Вакарчука (4,4%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (3,1%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,0%), «Опозиційний блок» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Геннадія Кернеса (1,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша (1,7%), партія Шарія (1,4%), Аграрна партія України Михайла Поплавського (1,1%), «Українська стратегія Гройсмана» (1,0%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

За словами представників дослідного центру, на відміну від менш масштабних соцопитувань, проведених раніше, дане дослідження показало наступні тенденції в динаміці електоральної підтримки провідних політичних партій України. «Слуга народу» – стабілізація рейтингу напередодні парламентських виборів, припинення плавного зниження, яке відзначалося раніше, але при цьому – істотна відмінність від результатів лідера партії, показаного по результатам президентських виборів.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» – фактично єдина велика партія, яка демонструє стабільне зростання підтримки, різкий стрибок рейтингу напередодні виборів (можлива причина – серія резонансних обговорюваних подій: повернення полонених, переговори про зниження ціни на газ і т.д.).

«Європейська Солідарність» – також не просто стабілізація рейтингу, але і помітне збільшення показників напередодні виборів, можливо – в результаті ефективної регіональної агітації лідерів партії.

ВО «Батьківщина» – стабілізація рейтингу на рівні, що дає гарантію проходження в наступний склад парламенту, можливо – як наслідок обговорення того, що лідер партії може розраховувати на посаду прем’єр-міністра.

«Громадянська позиція», «Голос», «Сила і Честь» – фактично програна боротьба за проходження в парламент, яка, у випадку партії Ігоря Смешка, збіглася до того ж з істотним просіданням рейтингу в порівнянні з показниками місячної і двомісячної давності.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) з 10 по 16 липня 2019 року. Метод опитування – 1500 інтерв’ю з використанням роздрукованих анкет 1500 інтерв’ю з використанням анкет на планшеті, 17010 – телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Загальна кількість респондентів – 20010 осіб. Ймовірна похибка – 2,2%.