Безкоштовно, але не завжди: в «Укрзалізниці» пояснили, як діятиме програма «УЗ-3000»

Програма «УЗ-3000», яка передбачає безкоштовні поїздки для українців, не діятиме у пікові періоди, зокрема під час свят.
Про це пише РБК-Україна із посиланням на повідомлення заступника голови наглядової ради «Укрзалізниці» Сергія Лещенка у Facebook.

Програма «УЗ-3000» не потребує нових видатків

«Використати преміальні кілометри — це право, а не обов’язок. Хто не захоче їхати, бо йому не підійдуть дати — той не поїде. В музеях теж є безкоштовні дні, але багато хто уникає саме цих дат», — написав Лещенко.

За його словами, листопад є «низьким сезоном мобільності українців», і саме зараз у потягах до Львова, Ужгорода та Одеси залишаються сотні вільних місць. На підтвердження своїх слів Лещенко прикріпив скриншоти із наявністю вільних місць на 3 листопада за популярними напрямками.

«Потяги будуть їхати напівпорожніми. Це той ресурс, який треба спрямувати на програму «УЗ-3000″. Без жодних нових видатків на ці бонусні місця, хоча брехливі хейтери пишуть якусь маячню про додаткові бюджетні розходи», — зазначив Лещенко.

Наявність квитків за маршрутом Київ-Львів на 3 листопада (скриншот)

У пікові періоди програма не діятиме

Він підкреслив, що безкоштовні поїздки не стосуються періодів високого попиту — свят чи канікул.

«Хто хоче — перенесе поїздку і поїде безкоштовно. Хто не хоче — поїде у високий сезон, коли всі квитки будуть іти в продаж», — додав представник наглядової ради.

Що треба знати про програму «УЗ-3000»

Програма безкоштовних поїздок «УЗ-3000» покликана розвантажити пікові періоди перевезень і стимулювати подорожі в «низький сезон».

В «Укрзалізниці» зазначили, що 3000 км — це символічна відстань найдовшого маршруту в Україні туди й назад — із Запоріжжя до Ужгорода. Зараз компанія розглядає варіанти використання невитрачених кілометрів.

За даними «УЗ», у пікові місяці, як-от серпень, перевезення сягають 2,6 млн пасажирів, тоді як у лютому — лише 1,9 млн. Тож програма має вирівняти навантаження та підтримати внутрішній туризм.

Також у компанії повідомили, що під час підвищеного попиту — наприклад, у грудні — акцент зроблять на поїздках із прифронтових регіонів, де люди найбільше потерпають від обстрілів і знеструмлень.

spot_img
Важливо
Схожі новини