Українські дипломати відвідали Запоріжсталь у межах робочої поїздки до Запорізького регіону

Запоріжсталь Групи Метінвест з робочим візитом відвідали представники українських дипломатичних місій з більш ніж 50 країн світу: зокрема, посли України в Польщі, Іспанії, Італії, Румунії, Туреччині, Швеції, Молдові, Болгарії, Фінляндії та інших країнах. Ключовий моніторинговий центр виробництва-головна диспетчерська, потужний цех гарячої прокатки, екологічна травильна лінія цеху холодної прокатки – дипломати на власні очі побачили як працює підприємство та обговорили із ТОП-менеджментом комбінату поточні питання та перспективи зовнішньоекономічної співпраці.

Українські дипломати відвідали Запоріжсталь у межах робочої поїздки до Запорізького регіону

«Для Запоріжжя металургійний комплекс вкрай важливий – він генерує до 15% надходжень до міського бюджету.  А Запоріжсталь входить до трійки найбільших металургійних підприємств України, виробляючи кожну третю тонну української сталі. За цими цифрами – реальна підтримка економіки регіону та країни, наших оборонців та опора майбутньої відбудови України. Дипломати, як і сам Запоріжсталь, презентують Україну в світі – тож маємо чимало спільних тем для обговорення», — зазначив в.о. Генерального директора Запоріжсталі, Герой України Тарас Шевченко.

Серед ключових питань зустрічі з послами – блокування іноземними банками операцій за зовнішньоекономічними контрактами Запоріжсталі. Це типова проблема для бізнесів, зареєстрованих на території частково окупованих областей – Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської, коли європейські фінустанови посилаються на відсутність достовірного джерела даних про статус таких територій України. Подібний де-ріскінг суттєво ускладнює роботу українських бізнесів, які працюють в прифронтових регіонах та концентрують свої сили на підтримці української економіки.

Українські дипломати відвідали Запоріжсталь у межах робочої поїздки до Запорізького регіону

Не менш важливою є нагальна потреба у відтермінуванні запровадження СВАМ (транскордонного вуглецевого мита на товари, що імпортуються в ЄС). Сьогодні Україна має законні підстави для відтермінування цієї норми, оскільки країна воює та захищає свої території від нападницьких дій агресора. Якщо механізм СВАМ запрацює у чинні терміни – за півроку, українська промисловість втратить конкурентоспроможність – відповідно, і європейські ринки збуту. За оцінками Федерації роботодавців, як наслідок національна економіка втратить $4,7 млрд. експорту і $2,7 млрд. інвестицій. Також, за оцінками аналітичних центрів, це загрожує втратою до 2030 року 6,4% від ВВП і понад 116 тис. робочих місць.

Українські дипломати у супроводі ТОП-менеджерів Запоріжсталі – директора з виробництва Вартана Тараско, директора з інжинірингу Миколи Петрякова та директора з технології та якості Володимира Набоки – відвідали виробничі майданчики та ознайомилися з роботою металургійного серця Запоріжжя.

Українські дипломати відвідали Запоріжсталь у межах робочої поїздки до Запорізького регіону

«Хочу подякувати тим людям, які працюють тут, у Запоріжжі, на Запоріжсталі. Це герої сьогодення, які, щодня перебуваючи в страшних умовах, фактично на передовій, роблять свою роботу, продовжують виконувати свої обов’язки. Шана і повага цим людям. І керівництво Міністерства закордонних справ, і посли, які побували на цьому підприємстві, зроблять все можливе для того, щоб підтримати це виробництво», – зауважив директор Дипломатичної академії України при МЗС Геннадій Надоленко.

Дипломати разом з представниками Запоріжсталі обговорили ключові пріоритети в роботі з країнами-партнерами.

«Ми щиро вдячні всім металургам, що попри часткову окупацію Запорізької області продовжують працювати, продовжують виробництво. Звичайно, ми зі свого боку, як дипломати, працюємо на дипломатичному фронті, щоб захистити Україну, щоб досягти миру, і, безперечно, створити всі необхідні та важливі умови для того, щоб всі підприємства України, і Запоріжсталь зокрема, продовжували свою роботу, продовжували свої торгові відносини. Це надзвичайно важливо», — говорить посол України в Ірландії Лариса Герасько.

В межах візиту до Запоріжжя українські дипломати також вшанували пам’ять полеглих захисників на меморіальному комплексі «Дерево пам’яті», відвідали стратегічні промислові та енергетичні об’єкти Запоріжжя, будмайданчики, де ведуться роботи з відновлення пошкоджених російськими обстрілами будинків, острів Хортицю та інші важливі локації прифронтового міста й області.

spot_img
Важливо
Схожі новини