Згідно з новими дослідженнями, куріння, вживання алкоголю та відсутність фізичних вправ починають негативно впливати на ваше тіло вже з 36 років.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на WomensHealth.
Що показало дослідження вчених про ризикований вік
Для дослідження, опублікованого в Annals of Medicine, дослідники протягом 30 років спостерігали за учасниками, вимірюючи фізичне та психічне здоров’я у віці 27, 36, 42, 50 та 61 рік.
Вони також запитували людей їх про їхні ризиковані звички, такі як вживання алкоголю та куріння, а також про те, як часто вони займаються спортом.
Дослідники виявили, що наявність поганих звичок (наприклад, скільки ви курите, п’єте та уникаєте фізичних вправ під час тесту), так і те, наскільки вони збільшувалися з часом, були пов’язані з погіршенням психічного благополуччя, загальним погіршенням самопочуття та більшою кількістю метаболічних факторів ризику.
Важливо те, що ефекти були такими ж сильними у 36 років, як і в 61 рік. Це один із перших випадків, коли це було вперше виявлено в дослідженнях.
Проте дослідники цього дослідження з університетів Фінляндії знали, що наша поведінка щодо здоров’я, як правило, формується, коли ми молодші, і продовжується до середнього віку, тому їм було цікаво поглянути на те, як звички, коли ми молоді, впливають на наше тіло.
«Ці висновки підкреслюють важливість боротьби з ризикованими для здоров’я звичками якомога раніше», — кажуть вчені.
Зокрема, дослідники також виявили, що відсутність фізичних вправ особливо пов’язана з поганим фізичним здоров’ям.
Куріння дуже сильно впливає на психічне здоров’я, а надмірне вживання алкоголю пов’язане з погіршенням як психічного, так і фізичного здоров’я.
Вас може зацікавити
18 звичок, що уповільнюють старіння
Три звички зі школи, які спрогнозують вашу вагу в майбутньому
Вчені попередили про негативний вплив контенту для дорослих
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.