Рішення президента Сполучених Штатів Америки (США) Дональда Трампа оголосити 8 травня Днем перемоги Штатів у Другій світовій війні було направлено виключно на американську аудиторію.
Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас Загородній.
«Він же сказав «Make America Great Again». Ну от він буде згадувати, що «ми от робили», «ми допомагали». Це ж виключно спрямовано на американську аудиторію. Він і про Першу світову війну, до речі, згадував. Тому що всі пам’ятають внесок США в Другу світову війну, але забувають, що і в Першу світову війну вони воювали», — заявив Загородній.
Експерт додав, що читав спогади генерала Джорджа Сміта Патона, який свого часу воював у Франції під час Першої світової війни, а також брав участь й у Другій. У зв’язку з цим, рішення Трампа не є чимось особливим, оскільки американський лідер працює у власній парадигмі.
«Це знаєте, це такий термін є «золота доба». От у нас була «золота доба», ми повинні повернутися у свою добу. Ну він говорить своїм виборцям, яким він все обіцяв. От і все», — додав Загородній.
День перемоги у США
В радянські часи 9 травня стало символом перемоги у Другій світовій війні. Водночас в Україні з часом ця дата дедалі більше пов’язана не зі святом, а саме війною.
Сьогодні ж, 2 травня, Трамп оголосив, що нібито США зробили набагато більше, ніж інші країни для перемоги у Другій світовій війні та призначив День перемоги в країні на 8 травня.
Водночас варто зауважити, що загалом Друга світова війна завершилась саме 2 вересня після підписання Японією акту про капітуляцію. Перед цим, у серпні, Штати вдарили країні ядерною зброєю.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.