Війна в Україні дедалі більше схожа на битву безпілотників та суттєво розтягує межі фронту.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Сержант батальйону безпілотних систем ЗСУ, який діє в районі міста Часів Яр зазначив, що постійні технологічні зміни й адаптація на полі бою, дедалі більше трансформують бойові дії на війну «дальнього дистанційного бою», а не на класичні сутички піхоти та бронетехніки.
За його словами, активне застосування обома сторонами безпілотників, розширило зони бойового зіткнення та вогневого ураження на передовій. Якщо у 2024 році глибина «сірих зон» становила 500 метрів — 2 кілометри, то сьогодні, завдяки інтенсивнішому використанню дронів, вона подекуди сягає 5-7 кілометрів.
Сержант також зазначив, що російські війська активно розвивають свої безпілотні можливості та переймають українську тактику перехоплення ворожих дронів і дистанційного мінування. Водночас, ЗСУ вдало використовують технологічну перевагу для захисту ключових ділянок фронту та мінімізації нестачі особового складу і ресурсів.
Інновації та оперативні концепції
В складі української армії діє понад 100 бригад, які захищають понад 2100 кілометрів фронту всередині країни та вздовж кордону з Росією. Значну роль у стримуванні атак відіграють дрони, що активно застосовуються разом із традиційними озброєннями.
Крім того, Україна швидко нарощує власне виробництво безпілотників та закупівлю за кордоном. Це дозволяє не лише утримувати оборону, а й проводити системну кампанію дальніх ударів по енергетичних і оборонних об’єктах у глибині ворога, що послаблює виробничі й логістичні спроможності армії РФ.
Останні місяці обидві сторони дедалі активніше застосовують дрони на оптиковолокні для ударів по передових позиціях та FPV-дрони для перехоплення великих розвідувальних апаратів.
«ISW зафіксував, що Україна й Росія надзвичайно швидко розробляють і впроваджують нові технології й тактики. Замість років на адаптацію, обом арміям вистачає кількох місяців, і процес постійних експериментів лише прискорюється. Сьогодні в Україні формуються інновації та оперативні концепції, що визначатимуть вигляд і характер війни у майбутньому», — констатують в Інституті вивчення війни.
Війна дронів
Українські військові щодня ефективно застосувують FPV-дрони для ураження ворожих цілей.
Нещодавно росіяни передислокували підрозділи ударних дронів з Курської області на схід України і планують використовувати їх для штурму міста Костянтинівка.
23 квітня військові атакували завод із виробництва ударних безпілотників в особливій економічній зоні Алабуга. Підприємство було серйозно пошкоджене та призупинило виробництво БпЛА.
Водночас, ближче до кінця року агресор планує змінити тактику наступальних операцій.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.