Алкоголізм — доволі поширена та руйнівна залежність, для боротьби з якою потрібно проявити силу волі та розуміння власної проблеми.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна (проєкт Styler) розповів нарколог Євген Скрипник.
Дві ранні ознаки алкоголізму
Найперша ознака алкоголізму — це підвищення толерантності.
«Якщо ви раніше могли випити 100 грамів горілка, а зараз можете випити пляшку, і вам нормально. Це вже є не нормально. Тобто це підвищення толерантності, стійкості до алкоголю», — пояснює Скрипник.
Наступна ознака — постійні думки про алкоголь, якщо ви вранці прокинулися й думаєте, де знайти алкоголь, щоб розслабитись і відчути ту ейфорію.
«Є така, знаєте, цікава думка: коли вам більш як двоє людей кажуть, що у вас є проблеми з алкоголем, то подумайте», — наголошує лікар.
Що робити у випадку залежності
Євген Скрипник проводить паралель із лікуванням депресії. Якщо в цьому випадку пацієнтам не можна радити «взяти себе в руки», то лікування алкоголізму — це якраз сила волі та дисципліна насамперед.
«Якщо ви бачите, що дійсно вже є проблема з цим, то потрібно взагалі не вживати. Тобто не просто зменшити. Дуже багато людей, які мають залежність, тобто похмеляються. Це вже залежність. Ви своє вже випили й пити більше не можна», — каже експерт.
Навіть якщо ви зменшуєте дозу вживання алкоголю, він все одно потрапляє у ваш організм і лікування залежності ніяк не просувається.
Також намагайтеся знайти інше джерело приємних відчуттів і дофаміну, які вам дарує алкоголь. Спробуйте замінити його на щось краще. З цим також може допомогти нарколог чи психотерапевт, тож не нехтуйте зверненням до фахівців.
Вас також може зацікавити:
Який алкоголь може подовжувати життя
Який інгредієнт у складі шоколаду може викликати залежність
Який симптом на обличчі після вживання алкоголю вказує на хворобу
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.