Країни G7 узгоджують спільну заяву до річниці вторгнення РФ в Україну

Країни «Групи семи» (G7) все ще обговорюють можливу спільну заяву з нагоди третьої річниці війни між Україною та Росією. Канада та низка інших країн не підтримують резолюцію США в ООН.
Про це заявила міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Під час віртуального брифінгу з журналістами, вона констатувала існування розбіжностей із позицією Вашингтона щодо війни.
«Ми працювали, дійсно, з європейцями та американцями. Ми все ще ведемо деякі розмови», — сказала глава канадського МЗС, відповідаючи на запитання про стан підготовки спільної заяви G7.
«Канада та інші країни не згодні з позицією, яку США відстоюють в ООН, зокрема, з резолюцією, яку вони запропонували», — сказала Жолі.
Канада головує в G7 у 2025 році.

Резолюції ООН щодо війни в Україні
Нещодавні дружні заяви президента США Дональда Трампа на адресу Росії та намагання якомога швидше завершити війну в Україну, призвели до загострення політичної полеміки між країнами Європи та Вашингтоном. Ці розбіжності не оминули й Організацію Об’єднаних Націй.
Минулого тижня Україна та її партнери внесли до Генеральної Асамблеї резолюцію із закликом до Кремля вивести свої війська з України. Росія в документі визнана агресором.
В понеділок, 24 лютого, документ підтримали делегації 93 країн світу. США, Угорщина, Росія та Ізраїль проголосували проти, а Китай утримався.
Представники США взагалі просили зняти цей документ з розгляду.
Натомість американська ініціатива закликає до «миру», а війна в документі була назвала «конфліктом». В останній момент «конфлікт» було замінене на фразу «вторгнення Росії в Україну».
Обидва проекти резолюції були підтримані під час засідання Генасамблеї.
Пізніше запропоновану США резолюцію також ухвалила Рада Безпеки ООН. Вона містить заклик до «припинення конфлікту» і «встановлення стійкого миру» між Україною та Росією.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини