Окситоцин, дофамін, серотонін. Як саме інтим впливає на жіночий організм?

Інтимна близькість між жінкою та чоловік — незамінний аспект життя. Чи впливає наявність статевого життя, чи його відсутність на гормональний фон жінки, на менструальний цикл?
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла лікарка-гінекологиня Людмила Шупенюк, яка має понад 30 років досвіду.

Як впливає секс на життя жінки?
За словами експертки, статеве життя жінки бути пов’язано, особливо в певні періоди її життя.
«Тому що, знаєте, коли жінка в розквіті, організм все, як то кажуть, компенсує», — зазначила Людмила.
За її словами, саме інтимне життя дає отримати дофамін і серотонін.
«А от коли вже є певні гормональні недостатності, коли є певні стани, під час хорошого інтиму, ми розв’язуємо дуже багато питань. Знижується рівень кортизолу, інсуліну, підвищується рівень окситоцину, пролактину, тобто наші гормони реагують і на нашу емоцію, і на нашу фізіологію, і це є такий допінг. Це так задумано природою, це можливість отримати дофамін і серотонін», — розповіла Шупенюк.
«Хтось заїдає, щоб це отримати, хтось використовує алкоголь, наркотики, а хтось використовує інтимне життя. Мені здається, що це кращий спосіб», — додала вона.
Гінеколог додала, що їй як жінці і як лікарю, дуже хочеться, щоб інтимне життя було повноцінним.
«І з мого бачення повноцінне — це коли є біля тебе людина, з якою ти ділиш не тільки емоцію, фізична близькість це як продовження», — сказала лікар.
Шупенюк зазначила, що якщо цього немає, це не означає, що це життя неповноцінне.
«Ми можемо сублімувати сексуальну енергію в багато речей, починаючи з вишивання хрестиками, закінчуючи танцями, спортом тощо», — резюмувала медик.
За її словами, якщо у людини є потреба в сексі — це добре, але якщо немає — ми не можемо розказувати їй, що це необхідно.

Нагадаємо, що до цього гінеколог розповіла, якими засобами краще користуватися під час місячних. Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

spot_img
Важливо
Схожі новини