Цей «зимовий» фрукт найнебезпечніший з усіх: ми їмо його найчастіше

З настанням холодів ми частіше звертаємо увагу на «зимові» фрукти, серед яких особливе місце займають цитрусові. Яскраві, ароматні, багаті вітаміном С — вони здаються нам справжнім порятунком від застуди та зимової хандри. Але мало хто замислюється, що саме цей популярний фрукт може бути найнебезпечнішим для нашого здоров’я.
Який плід може нести для вас небезпеку — читайте в матеріалі РБК-Україна (проект Styler).

Який зимовий фрукт несе небезпеку?
Мова йде про апельсини. Так-так, саме ті соковиті плоди, які ми так любимо. Річ у тім, що апельсини, як і інші цитрусові, містять фурокумарини — речовини, які підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання.
Чим це загрожує?
Вплив фурокумаринів у поєднанні з сонячним світлом може призвести до серйозних опіків шкіри, навіть якщо ви перебували на сонці зовсім недовго. Особливо це стосується людей зі світлою шкірою, дітей та людей, які приймають певні лікарські препарати.
Як уникнути неприємностей?
Обмежте споживання апельсинів перед виходом на вулицю у сонячну погоду.
Наносьте сонцезахисний крем на відкриті ділянки шкіри, особливо якщо плануєте тривале перебування на сонці.
Уникайте контакту шкіри з соком апельсина, особливо під час перебування на сонці.
Які фрукти краще обирати?
Звичайно, це не означає, що потрібно повністю відмовитися від апельсинів. Просто варто бути обережними та пам’ятати про можливу небезпеку. Чудовою альтернативою апельсинам взимку можуть стати інші фрукти, багаті вітаміном С, такі як ківі, гранат, журавлина.

До речі, названо фрукт, який категорично не можна їсти при головному болі.
Також ми писали про недооцінений сік, який прискорить метаболізм і допоможе швидко худнути.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: сайти про здоров’я Healthline і WebMD, видання MedicalNewsToday.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

spot_img
Важливо
Схожі новини