Останнім часом новин про диверсії в ТЦК і поліцейських управліннях стало набагато більше. Російські спецслужби знаходять найменш медіаграмотних людей і тих, хто потребує легких грошей.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко.
«А це, в основному, молодь, підлітки, ті, хто живе у своєму інфопросторі», — пояснив він.
Як зазначив Коваленко, головну роль відіграє вік підривників. В Україні мобілізують громадян, починаючи з 25 років. Переважній же більшості російських «агентів» немає і 24-х.
Цей факт щонайменше зводить до нуля російські наративи про жорсткий опір мобілізації, який доходить до крайніх заходів. Ці підриви здійснюють люди, які не мають стосунку до будь-яких мобілізаційних заходів. Найчастіше це молоді хлопці, які ледь вийшли з підліткового віку. Їм або потрібні гроші, або вони керуються своєю, мало кому зрозумілою логікою.
«Серед них є люди, які можуть бути в певних російських групах, так званих «антифа». Вони чимось можуть бути схожими на людину, підозрювану у вбивстві Ірини Фаріон. І відповідно для них це пригода, ще й за гроші. Вони вважають, що вони над війною, що війна — політична історія, а в них велика місія. Серед молоді є такі люди. Субкультури ж є, щоб виділятися, ось ці пробують виділятися своїми поглядами на життя», — каже Коваленко.
За його словами, намагатися достукатися до цих людей, закликати до патріотизму, до «проукраїнськості», марно, тому що вони мислять матеріальними речами.
«Їх можна налякати виключно втраченим життям і тим, що їх однаково обдурять і не виплатять гроші. Ось цим можна достукатися до них, а всі цінності, патріотизм — цього немає», — додав Коваленко.
Нагадаємо, з початку року в Україні скоєно вже дев’ять диверсій у ТЦК і відділеннях поліції. Останній випадок стався 5 лютого в Кам’янці-Подільському, де хлопець хотів передати сумку з вибухівкою у військкоматі, підірвався на ній же і загинув. Усіх, хто скоював теракти подібного характеру, затримали.