Названо небезпечний овоч, який може «забирати» молодість

Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан — овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров’я та зовнішній вигляд людини.
Чому саме цей овоч забирає молодість — читайте в матеріалі РБК-Україна (проект Styler).

Чим небезпечний баклажан?
Баклажан містить соланін — токсичну речовину, яка у великих кількостях може спричинити інтоксикацію організму. Соланін накопичується в недозрілих або перестиглих плодах, а також у плодах, що зберігалися тривалий час.
Підвищений вміст цієї речовини може викликати:
запальні процеси в організмі;
проблеми зі шлунково-кишковим трактом;
зниження рівня енергії, що може прискорювати процеси старіння клітин.
Вплив на молодість та зовнішність
Запальні процеси, які провокує надмірне споживання баклажанів, сприяють окислювальному стресу — одному з головних факторів старіння шкіри. Це може призвести до ранньої появи зморшок, втрати еластичності шкіри та погіршення її кольору.
Кому слід бути обережним?
Людям із чутливим шлунком, проблемами з нирками або суглобами рекомендується обмежити вживання баклажанів. У їхньому складі також є щавлева кислота, яка може викликати дискомфорт у таких випадках.
Як уникнути небезпеки?
Щоб знизити ризик, дієтологи радять:
вживати тільки стиглі баклажани;
термічно обробляти овоч перед споживанням;
не зберігати баклажани надто довго, особливо за кімнатної температури.
Баклажан — цінний продукт, багатий на вітаміни, клітковину та антиоксиданти. Проте важливо знати міру та стежити за якістю овоча, щоб уникнути негативного впливу на здоров’я.

Читайте про фрукти і овочі, які найкраще їсти зі шкіркою.
До речі, ми писали, що розвіяно найбільший міф про квашені продукти та соління, у який всі вірять.
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: сайти про здоров’я Healthline і WebMD, видання MedicalNewsToday.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

spot_img
Важливо
Схожі новини