Кислиця в Радбезі ООН: Україна хоче миру, але не «за будь-яку ціну»

Україна прагне припинення російської широкомасштабної військової агресії та встановлення справедливого миру. Просто «заморожування» війни з ігноруванням принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй (ООН) лише спонукатиме країну-агресора до подальшої експансії.
Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН, повідомляє РБК-Україна з посиланням на українське представництво в Організації.

«Україна, як ніхто інший, хоче миру, але ми не приймемо поняття «мир за будь-яку ціну», оскільки він взагалі не принесе реального і довготривалого миру», — йдеться в заяві українського дипломата на засіданні Радбезу ООН 16 січня, темою якого стало «Підтримання миру та безпеки України».
Кислиця додав, що це лише «спонукає агресора продовжувати порушувати міжнародне право, і не тільки в Україні».
Він зауважив, що геополітичні амбіції РФ виходять далеко за межі України.
«Для тих, хто, можливо, забув ультиматуми, які Росія видала перед вторгненням, нагадаю їх основну вимогу: «НАТО має повернутися до своїх кордонів 1997 року», — сказав постпред України при ООН.
Кислиця додав, що про це варто пам’ятати, зокрема, громадянам тих держав, які долучилися до Північноатлантичного альянсу у період після вищевказаної дати.
Дипломат наголосив, що якщо ми хочемо жити в безпечному світі, міжнародна спільнота не повинна шкодувати зусиль, щоб протидіяти агресивній імперіалістичній політиці РФ.
«Реалізація поняття «мир через силу» є єдиним ефективним інструментом зупинення агресора та забезпечення всебічного, справедливого та тривалого миру відповідно до принципів Статуту ООН», — акцентував Кислиця.
За словами постпреда України, дипломатичний шлях до такого миру лежить через реалізацію «Формули миру», інспірованої президентом Володимиром Зеленським.
«Ми також готові розглянути мирні ідеї інших держав, які враховують необхідність відновлення територіальної цілісності України, не прирівнюють жертву до агресора, і базуються на принципі «нічого про Україну без України». Вони можуть обговорюватися у форматах, які пропонує «Формула миру»», — сказав Кислиця.

Як повідомлялося раніше, засідання Ради Безпеки ООН на 16 січня було скликане на запит Словенії та США, які попередньо консультувалися з українською делегацією. Темою зустрічі є обговорення ситуацію в Україні у зв’язку з військовими діями РФ.
Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україні для повернення за стіл переговорів з Росією потрібно отримати гарантії безпеки. Глава держави зазначив, що це допоможе у майбутньому стримати повторну агресію Москви.
Також нагадаємо, раніше Зеленський, говорячи про необхідність посилення Україною своєї позиції до переговорів з РФ, називав однією з найкращих гарантій безпеки для держави — запрошення в НАТО.
Додамо, 16 січня під час брифінгу з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у Києві Зеленський зауважив, що наразі є чотири країни, які з різних причин не бажають бачити Україну в НАТО: це США, Німеччина, Угорщина та Словаччина.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини