Росія через успіхи повстанців почала поширювати фейки про Україну в Сирії, — ЦПД

Російська пропаганда продовжує використовувати Україну для того, щоб звинувачувати у дестабілізації ситуації в Сирії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Центр протидії дезінформації РНБО України.

Як зауважили у ЦПД, Росія продовжує активно поширювати «репортажі» з Сирії. У них заявляється про причетність України до загострення там безпекової ситуації у регіоні.
«Всі так звані розслідування російських пропагандистів побудовані виключно на їхніх фантазіях, не містять жодних доказів та не відповідають дійсності», — пише ЦПД.
Однак там зауважили, що насправді відповідальність за продовження війни в Сирії лежить на Росії. Адже російська військова присутність в цій країні триває вже понад дев’ять років.
«Для Путіна участь у війні в Сирії — це опція для додаткової дестабілізації в регіоні, база для поширення впливу на Африку та присутність військового флоту РФ у Середземному морі для додаткового тиску на Захід,» — заявили у ЦПД.
Громадянська війна у Сирії
Деякі повстанські угруповання в Сирії, зокрема «Хайят Тахрір аш-Шам» і Сирійська національна армія, називають протурецькими, хоча їхній вплив Туреччини обмежений. Анкара нібито підтримує ці сили, але ізраїльський експерт Давид Шарп стверджує, що Туреччина не контролює повстанців, які нещодавно розпочали наступ у провінції Алеппо.
Росія, як союзниця Башара Асада, підтримує сирійський режим своїми військовими та авіаударами, спрямованими на стримування повстанців. Водночас російські війська зазнають втрат, а дії авіації РФ призводять до жертв серед мирного населення.

Як розповів політичний експерт Тарас Загородній, у разі програшу режиму Асада Росія втратить інструментарій для впливу на Близький Схід.
Також ми писали, що війська РФ вже вийшли з сирійської Хами та тікають з Дамаска. А 1 грудня стало відомо, що сирійські повстанці повністю взяли під контроль Алеппо.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини