Британська розвідка оцінила «могутність» Чорноморського флоту РФ після 1000 днів війни

Чорноморський флот Росії втратив чверть своїх кораблів унаслідок українських ударів. Він був змушений піти з Криму, проте зберігає здатність до ракетних запусків.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter).

Як зазначається у зведенні, до вторгнення Росії в Україну у 2022 році керівництво Росії майже напевно сприймало ВМС РФ та Чорноморський флот як невід’ємні компоненти своєї стратегічної морської могутності.
«Після 1000 днів війни військово-морські можливості Росії у Чорному морі були значно виснажені через високоефективні українські операції», — йдеться в повідомленні.
Крім того, до вторгнення ВМС України значно поступалися за чисельністю Чорноморському флоту та обмежувалися невеликою кількістю великих бойових кораблів та суден берегової оборони.
Проте, за даними британської розвідки, з 24 лютого 2022 року українські сили знищили або пошкодили понад 25% великих військових кораблів Росії, які діють у Чорному морі, включно з потопленням флагмана Чорноморського флоту, крейсером «Москва», який раніше вважався передовою платформою ППО.
В результаті Чорноморський флот Росії був змушений перемістити всі свої основні сили зі своєї історичної бази у Севастополі до Новоросійська на сході Чорного моря. Російські підрозділи, що діють у регіоні, також змушені були адаптувати свою тактику і змінити райони, в яких вони діють.
«Попри те, що Чорноморський флот Росії наразі обмежений східною частиною Чорного моря, він зберігає здатність завдавати дальніх ударів по Україні на підтримку наземних операцій», — повідомили в Міноборони Британії.

Раніше командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа заявив, що Чорноморський флот Росії був змушений перебазувати майже всі свої боєздатні кораблі з окупованого Криму до інших місць.
Як заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук, хоча російські кораблі були витіснені з Чорного моря, Росія все ще має перевагу в повітряному просторі завдяки активному використанню авіації та дронів.

spot_img
Важливо
Схожі новини