Лікар розказала, через який тиск треба дійсно непокоїтися

Сучасний ритм життя, стрес, неправильне харчування та малорухливість — основні фактори, які спричиняють підвищення артеріального тиску. За даними ВООЗ, підвищений тиск або гіпертонія вже торкнулася близько 1,3 мільярда людей у всьому світі, і ця цифра продовжує зростати. Україна не є винятком, адже за останні роки кількість пацієнтів із підвищеним тиском значно збільшилася.
Через який тиск варто непокоїтися і чи варто тримати вдома тонометр молодим людям, розповіла РБК-Україна (проект Styler) лікар-кардіолог, терапевт з більш ніж 25-річним стажем, кандидат медичних наук (PhD) Олена Соломко.

Через який тиск треба переживати?
Експерт повідомила, що згідно рекомендацій ESC, якщо немає обтяжуючих факторів (захворювань нирок, цукрового діабету, ожиріння) вимірювання АТ рекомендовано раз на 3 роки до 40 років та раз на рік після 40, тому це можна зробити у сімейного лікаря під час планового візиту.
«Звісно, за наявності хронічних захворювань, що підвищують серцево-судинний ризик, може знадобитися частіше контроль. Згідно рекомендацій Європейського Товариства Кардіологів (ESC), підвищеним тиском вважається середній офісний тиск 120-139/70-89 мм рт. ст», — розповіла кардіолог.
Затверджений МОЗ протокол 2023 року визначає, як високий нормальний артеріальний тиск >130/85 мм рт. ст, додала лікар
«При таких рівнях вже потрібно вживати активних заходів. Але, навіть при оптимальному АТ, що

spot_img
Важливо
Схожі новини