Як споживати менше солі, яка є причиною інсульту та інфарктів

Натрій, тобто сіль, є важливим мінералом. Він потрібен еашому організму у відносно невеликих кількостях, щоб підтримувати баланс рідини в організмі та нормальне функціонування м’язів та нервів. Однак надлишок натрію, який міститься у солі, підвищує ризик високого кров’яного тиску, що є основною причиною інсульту та інфаркту міокарда.
Як зменшити вживання солі українцям, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на допис дієтолога Олега Швеця у Facebook.

Як надлишок натрію впливає на організм та як зменшити його споживання
Надмірне споживання натрію призводить до затримки води в організмі, оскільки він викликає спроби організму розбавити цей елемент. Це збільшує кількість рідини в кровоносних судинах, підвищуючи артеріальний тиск і змушуючи серце працювати інтенсивніше. Постійно високий тиск може призвести до серцевих захворювань, інсульту, серцевої недостатності, проблем із нирками і навіть сліпоти. З віком артеріальний тиск зазвичай зростає, тому важливо контролювати споживання натрію.
Дослідження 2019 року показали, що в Україні споживання кухонної солі (яка містить натрій) значно перевищує рекомендовану норму, майже в три рази. Середньодобове споживання складає 12,6 грама, тоді як норма — лише 5 грамів. Крім того, дослідження показали, що українські діти також споживають більше солі, ніж це є безпечним для їхнього здоров’я: діти дошкільного віку — 6,4 г, молодші школярі — 7,4 г, а підлітки — 9,2 г солі на добу.
Рекомендована максимальна добова норма натрію для людей віком від 14 років становить 2300 мг, що еквівалентно 5 грамам солі. 70% натрію в харчуванні надходить з оброблених продуктів і ресторанних страв, таких як піца, бургери, чипси, попкорн, соуси та інше. Навіть продукти, що не мають солоного смаку, як-от крупи і випічка, можуть містити багато натрію.
Як знизити вміст натрію у вашому меню
Зменште споживання продуктів з високим вмістом натрію
Обмежте використання пакетованих соусів, сумішей та швидких страв. У ресторанах запитуйте про вміст солі у стравах, просіть подавати соуси окремо і намагайтеся використовувати їх менше.
Обирайте продукти з меншим вмістом натрію. Порівнюйте етикетки перед покупкою — наприклад, у 100 г хліба може бути від 1 г до більше 1,5 г солі.
Стежте за споживанням натрію
Споживайте до 2 грамів натрію на день (або 5 грамів солі). Продукти з вмістом 5% або менше від добової норми натрію на порцію вважаються низькими, а 20% і більше — високими.
Обмежте кількість солі при приготуванні їжі
Для додавання смаку використовуйте трави, спеції та приправи замість солі.
Обирайте свіжі, заморожені або консервовані овочі з низьким вмістом натрію (або без додавання солі), а також продукти, як горіхи і закуски, з мінімальним вмістом натрію.
Промивайте консервовані продукти
Перед вживанням промивайте консерви, такі як квасоля, тунець і овочі, щоб видалити частину натрію.
Контролюючи споживання натрію, ви допоможете зберегти здоров’я та підтримати нормальний рівень кров’яного тиску.

Читайте також, що названо український суперфуд, від якого ваша шкіра засяє та стане ідеальною.
А також дізнайтеся про легкодоступні та дешеві фрукти, як треба їсти.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

spot_img
Важливо
Схожі новини