Кардіолог розповіла, як розпізнати інфаркт на ранніх стадіях

Інфаркт міокарда — це ураження серцевого м’яза, викликане гострим порушенням його кровопостачання. При цьому уражена частина м’яза відмирає, тобто розвивається її некроз.
Як розпізнати небезпеку на ранніх стадіях розказала в інтерв’ю РБК-Україна (проект Styler) лікар-кардіолог, терапевт з більш ніж 25-річним стажем, кандидат медичних наук (PhD) Олена Соломко.

Як розпізнати інфаркт
Лікар радить обов’язково зателефонувати до служби швидкої допомоги, якщо ви відчуваєте гострий напад дискомфорту у грудях, особливо стискаючий біль за грудиною або неприємне відчуття стискання.
«Також можливе відчуття болю або дискомфорт в одній або обох руках, спині, шиї, щелепі або животі. Задишка, що виникла несподівано, холодний піт, нудота або запаморочення також можуть бути симптомами серцевого нападу (гострого коронарного синдрому)», — розповіла кардіолог.
«Нажаль, треба пам’ятати, що інколи серцеві напади протікають малосимптомно і атипово, тому при наявності незрозумілих проявів і різкого погіршення самопочуття, треба звернутися своєчасно до лікаря і пройти обстеження», — додала вона.
Симптоми серцевого нападу
Ознаки серцевого нападу — біль (відчуття тяжкості, тиску, печіння), який:
виникає внаслідок фізичного навантаження, підвищення частоти серцевих скорочень;
виникає (локалізується) за грудиною і/або у лівій половині грудної клітки;
«віддає» у руку, під лопатку, нижню щелепу або шию зліва (спостерігається не у всіх випадках);
зникає через 2-3 хвилини після припинення фізичного навантаження або прийому нітрогліцерину.
Якщо є хоча б один із цих симптомів — негайно звертайтеся за медичною допомогою. Серцевий напад, який триває понад 15-20 хвилин, може перерости в інфаркт міокарда.

До речі, лікар назвала неочевидні причини захворювань серця, про які ніхто навіть не замислюється.
Нагадаємо, що кардіолог розказала, до яких хвороб українців може призвести «західний тип харчування».
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

spot_img
Важливо
Схожі новини