Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Ізраїля вийти з палестинських територій

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) схвалила резолюцію із вимогою до Ізраїлю вийти з підконтрольній країні палестинської території. Це має бути зроблено протягом наступних 12 місяців.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter-акаунт (X) ООН.

У публікації Організації вказується, що резолюція «вимагає від Ізраїлю негайно припинити свою незаконну присутність на окупованій палестинській території протягом наступних 12 місяців».
Відповідну резолюцію підтримали 124 держави-члени. Між тим проти виступили 14 країн, серед яких, зокрема, Ізраїль та США. А 43 держави утрималися на голосуванні (серед них — Україна).

Голосування за резолюцію Генасамблеї ООН щодо Ізраїлю та палестинської території (twitter.com/UN)
«Голосування відбулося в середині 10-ї екстреної спеціальної сесії, на якій розглядалися дії Ізраїлю в окупованому Східному Єрусалимі та на решті окупованої палестинської території», — йдеться в заяві на сайті ООН.

Реакція Ізраїлю
На ухваленні відповідної резолюції відреагував представник Міністерства закордонних справ Ізраїлю Орен Марморштейн, який засудив рішення Генасамблеї ООН.
У своєму Twitter (X) речник МЗС Ізраїлю 18 вересня написав, що «політичний театр» під назвою Генеральна Асамблея ухвалила «спотворене рішення, відірване від реальності, заохочуючи тероризм і шкодячи шансам на мир».
«Рішення асамблеї дає поштовх і зміцнює терористичну організацію ХАМАС і терористичну державу Іран, яка стоїть за нею. Рішення свідчить про те, що тероризм окупається, і дає міжнародні рішення. Рішення лише заохочує небажання ХАМАС щодо угоди щодо звільнення викрадених і припинення вогню та усуває можливість такої угоди», — йдеться в публікації ізраїльського чиновника.
Він додав, що Ізраїль «відкидає спотворене та непов’язане рішення Генеральної Асамблеї та дякує важливим країнам, які не приєдналися до параду дурості, який відбувся сьогодні в Нью-Йорку».
Палестинська автономія
Палестина є незалежною і частково визнаною державою на Близькому Сході і перебуває в процесі свого створення. Незалежність Палестини було визнано 138 зі 193 держав — членів ООН.
Болгарія, Кіпр, Чеська Республіка, Угорщина, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина і Швеція є 9 державами-членами ЄС, які наразі визнають палестинську державу.
Проголошення Палестинської держави було ухвалено в Алжирі 1988 року на сесії Палестинської національної ради, вищого консультативного органу Організації визволення Палестини, 253 голосами «за», 46 — «проти» і 10 утрималися. Водночас ОВП не контролювала територію, на яку вона претендувала.
За даними палестинської адміністрації, яка має обмежені повноваження в деяких частинах Західного берега, на сьогодні 142 із 193 країн-учасниць ООН визнають державу Палестину. Більшість із них — представники Глобального Півдня.
Україна як член ООН визнала Палестину, перебуваючи у складі СРСР. У 1990-х президент Леонід Кучма та голова Палестинської національної адміністрації Ясір Арафат обмінялися візитами. З 2001 року встановлені дипломатичні відносини. Відносини із сектором Газа не підтримуються з приходом до влади терористів ХАМАС.
Детальніше про це читайте в матеріалі РБК-Україна «У чому проблема із визнанням Палестини та що буде далі».

Також нагадаємо, у травні Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка надає Палестині більше «прав і привілеїв» в якості країни-спостерігача, що не є членом. Також ГА закликала Раду безпеки схвалити прохання Палестини стати 194-м членом ООН.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини