Введено в експлуатацію перший підземний шпиталь для ЗСУ виробництва Групи Метінвест

Група Метінвест у межах ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова створила для Міністерства оборони України, в координації з Медичними силами «Схід», перший у країні підземний стабілізаційний пункт для порятунку життів захисників на передовій. Базою для підземного шпиталю стали сталеві бункери, що розробив Метінвест, модернізовані та конструктивно змінені згідно з потребами військових медиків.

Укомплектованість шпиталю відповідає рівню польових шпиталів другого ешелону (Role/Echelon 2) згідно зі стандартами НАТО. Власні інвестиції Метінвесту в побудову сталевого підземного шпиталю та його комплектацію обладнанням становлять понад 20 млн грн.

Введено в експлуатацію перший підземний шпиталь для ЗСУ виробництва Групи Метінвест

Сталевий шпиталь забезпечує реанімацію, лікування та утримання пацієнтів до їхньої виписки або евакуації до іншого стаціонарного медичного закладу. І все це відбувається поблизу лінії фронту в безпечних для медиків і пацієнтів умовах.

«Медичний шпиталь на глибині багатьох метрів під землею — найамбітніший і найскладніший проєкт, який нам доводилося реалізувати від початку повномасштабного вторгнення у межах ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. У питанні порятунку життів українських захисників кожна хвилина відіграє важливу роль. Тож ми доклали максимум зусиль, аби не згаяти цей дорогоцінний час і щоб наші лікарі мали усе потрібне для вчасного й ефективного надання допомоги», — зазначив Олександр Мироненко, операційний директор Групи Метінвест.

Введено в експлуатацію перший підземний шпиталь для ЗСУ виробництва Групи Метінвест

За оснащенням медичним обладнанням сталевий підземний шпиталь не поступається цивільним лікарням. Метінвест укомплектував шпиталь кисневими концентраторами, апаратом ШВЛ, кардіомоніторами, дефібриляторами, операційним устаткуванням та освітленням, стерилізаторами, системами обігріву пацієнта, медичними меблями тощо на загальну суму понад 7 млн грн.

Введено в експлуатацію перший підземний шпиталь для ЗСУ виробництва Групи Метінвест

«Цей підземний шпиталь — найкращий з наявних стабілізаційних пунктів. Він дозволить надавати медичну допомогу понад 100 пацієнтам щодоби, рятуючи сотні життів наших героїв. Сподіваюсь, що кількість таких об’єктів буде зростати», — зазначив в.о. командира Медичних сил «Схід» Роман Кузєв.

Підземний медичний госпіталь спроєктовано на базі шести сталевих бункерів збільшеного розміру: довжина кожного становить 7,6 метра, діаметр 2,5 метра. Шпиталь обладнано необхідними комунікаціями – системами вентиляції, водопостачання, водовідведення та енергозабезпечення. При встановленні підземного шпиталю вжито додаткових безпекових заходів для убезпечення від викриття позицій та потенційних ворожих атак на об’єкт. Шпиталь додатково обладнано системами РЕБ високої потужності та альтернативними джерелами живлення.

Введено в експлуатацію перший підземний шпиталь для ЗСУ виробництва Групи Метінвест

Міністр оборони України Рустем Умєров висловився щодо проєкту: «Такі підземні стабпункти є критично важливими для збереження життів наших військових. В умовах інтенсивних бойових дій ми маємо забезпечити максимальний захист і швидку медичну допомогу нашим героям. Це перший крок у рамках масштабного проєкту, який зміцнить нашу медичну інфраструктуру та дозволить ще ефективніше підтримувати захисників на передовій».

Нагадаємо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення Метінвест спрямував на допомогу Україні та її громадянам 7,5 млрд грн, з яких 4 млрд грн – на потреби армії в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Компанія виробляє велику кількість виробів, які передають для потреб армії. Окрім бункерів-«криївок», серед них – протимінні трали, захисні екрани для протидії FPV-дронам, «ловці ланцетів», пластини для амуніції та броня для захисту фронтових автівок. Група Метінвест залишається надійною опорою країни в боротьбі з ворогом. У Запоріжжі компанія представлена підприємствами: Запоріжсталь, Запоріжкокс, Запоріжвогнетрив та Запорізький ливарно-механічний завод.

spot_img
Важливо
Схожі новини