В Запоріжжі стартував проєкт підтримки захисників України «Спілкуй. Ветеран»

Наприкінці червня у Запоріжжі та Кривому Розі відбулися перші панельні дискусії на тему «Добробут ветеранів та ветеранок війни. Основні проблеми та потреби їх реалізації», які дали старт масштабному проєкту Спілкуй. Ветеран, започаткованому громадськими організаціями Запоріжжя. Платформа спільних дій та Криворізька фундація майбутнього за фінансової підтримки Групи Метінвест.

До дискусії долучилися заступниця Міністра соціальної політики Уляна Токарєва, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, представники обласної та міської влади, ветерани війни, які працюють на запорізьких підприємствах Метінвесту після звільнення зі служби за особливих обставин, а також ветеранські організації, експерти-психологи з військових травм, інші.

В Запоріжжі стартував проєкт підтримки захисників України «Спілкуй. Ветеран»

«Ви зараз робите дуже важливу роботу для побудови системи підтримки ветеранів та ветеранок, їх родин – всіх, хто захищає Україну. Міністерство соціальної політики сьогодні працює над тим, аби покращувати вже існуючі та створювати нові сервіси, нові програми підтримки для ветеранів та їх родин, роль яких у процесі адаптації воїнів до цивільного життя неможливо переоцінити. Об’єднання навколо цієї ідеї у спільнодії держави, суспільства, бізнесів допомагають нам створити систему, яка сприяє укріпленню самозарадності наших українських захисників, їх впевненості та стійкості у цивільному житті», — зауважила заступниця Міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.

В ході зустрічі залучені експерти та ветерани війни обговорювали діючі у межах державної ветеранської політики програми підтримки та ті, які ще необхідно створити на запит захисників; реалізацію діючих інструментів на рівні громад; кейси відповідального бізнесу з успішної реінтеграції військових у цивільне життя; відкриті запити захисників та їх родин; програми реабілітації та медичної допомоги тощо.

В Запоріжжі стартував проєкт підтримки захисників України «Спілкуй. Ветеран»

«Тільки на Запоріжсталі після звільнення з лав армії до роботи стали майже 200 ветеранів та ветеранок. Я переконаний, що кращим проявом поваги та шани до наших героїв є турбота про них та про їх родини. Перший крок на цьому шляху – це відкрита комунікація, розуміння запитів захисників та предметних інструментів їх вирішення, створення можливостей для самореалізації ветеранів у всіх сферах цивільного життя. Проєкт Спілкуй. Ветеран створений для ветеранів, про ветеранів та з турботою про них», — переконаний Генеральний директор Запоріжсталі Роман Слободянюк.

Про важливість такої синергії та необхідність залучення експертів для вирішення ветеранських питань говорять й самі ветерани, які наразі повертаються до мирного життя.

«Сьогодні ветеранам дуже необхідна підтримка та своєчасне, просте зрозуміле інформування про можливості та права для фронтовиків, які повертаються у цивільне життя. Ідеальний формат взаємодії – жива комунікація з фахівцем, який спеціалізується на питаннях ветеранів та зможе зорієнтувати захисника, відповісти на додаткові питання – доступно та без бюрократії. Це моя думка і багатьох моїх побратимів, яку я озвучив на платформі та сподіваюся, що вона буде врахована та реалізована», — відзначає учасник бойових дій, працівник Запоріжсталі Анатолій Узлов.

Спеціально для ветеранів війни у межах заходу провели фокус-групи з досвідченими психологами, які спеціалізуються на військових травмах.

В Запоріжжі стартував проєкт підтримки захисників України «Спілкуй. Ветеран»

Спілкуй. Ветеран визначає своїми ключовими напрямками роботи організацію дискусійних панелей з ветеранами, де вони можуть поділитися своїми історіями, проблемами та потребами; залучення кваліфікованих психологів до надання емоційної підтримки та консультування ветеранів; співпрацю з Метінвест та іншими бізнесами з метою адвокації та підтримки професійного розвитку ветеранів, що повернулися до цивільного життя та роботи.

Ініціатива з заснування проєкту належить Метінвесту, який визначив для себе одним з основних напрямків створення екосистеми з підтримки ветеранів на фронті та їх адаптації до цивільного життя на підприємствах компанії, зокрема і в Запоріжжі: на Запоріжсталі, Запорівогнетриві, Запоріжкоксі, Запорізькому ливарно-механічному заводі та Метінвест Промсервісі.

spot_img
Важливо
Схожі новини