Картини, реліквії та старожитності: Що ДСР знайшов в колекції Медведчука і не тільки

Нещодавно правоохоронці вилучили та повернули у власність держави унікальну прикрасу ІІІ століття, колекцію старожитностей та 264 картини, які належали екснардепу Віктору Медведчуку. Вартість артефактів та художніх творів — мільйони доларів.
Про це розповів начальник Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Україні Андрій Рубель в інтерв’ю РБК-Україна.

«Ми маємо окремий фокус на збереження культурної спадщини, адже після 2014 року багато чого було захоплено, знищено, викрадено. За цей час у нас було три масштабних кейси, про які ми зараз можемо говорити. Унікальна прикраса ІІІ століття, колекція старожитностей, картини з колекції Медведчука — усі ці твори мистецтва вилучили співробітники ДСР спільно з колегами», — розповів Рубель.
За його словами, колекцію старожитностей на мільйони доларів (понад 6000 предметів) вилучили в учасника угруповання, причетного до фінансування «ДНР». Серед них — рідкісний меч Гунів, який спеціалісти датують в межах 360/380-410/420 років.
Прикрасу — ремінний гарнітур Готів, датований ІІІ ст. н. е. вилучили у «чорного археолога», коли він намагався її продати. Аналоги знайденої старожитності — найвідоміші експонати в головних музеях Данії та Швеції.
Також 264 картини вилущили з помешкань Медведчука, 112 з яких мають культурну цінність. Серед них твори Труша, Ерделлі та Глущенко.
«Вартість вилучених артефактів та художніх творів — мільйони доларів. Проте, головне — не їхня вартість, а те, що надбання нації повертають державі з приватних колекцій бандитів», — зазначив Рубель.

Майно Медведчука
Нагадаємо, колишнього нардепа Віктора Медведчука в Україні підозрюють у державній зраді.
У 2022 році під час обміну полоненими Медведчука віддали Росії взамін на українських командирів «Азова».
У лютому 2024 року український уряд дозволив продати яхту Royal Romance, яка належала родині Медведчука. Судно знаходиться у Хорватії.
А у квітні АРМА дозволило продати автомобіль Maybach і 20 колекційних наручних годинників Медведчука.
Також з колекції Медведчука було вилучено 264 картини, 112 з яких будуть знаходитися в музейних фондах.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини