Норвезька компанія замінила «Газпром» у поставках газу в Європу, — Bloomberg

Норвезька компанія за два роки війни в Україні змогла практично повністю замінити «Газпром» у сфері поставок газу в Європу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Видання пише, що через російське вторгнення в Україну ціни на енергоносії різко зросли, але тепер норвезький нафтогазовий гігант Equinor зміг «забрати собі корону», яка колись належала російському «Газпрому».
Зараз Норвегія постачає 30% газу блоку, при цьому до початку вторгнення в Україну «Газпром» забезпечував близько 35% усього газу Європи.
Bloomberg пише, що з більш ніж 109 мільярдів кубометрів природного газу, експортованих Норвегією до Європи минулого року, приблизно дві третини було продано компанією Equinor. Журналісти запевняють, що цього було б достатньо, щоб забезпечити Німеччину електроенергією до 2026 року.
Керівник відділу мідстриму, маркетингу та переробки Equinor Ірен Руммельхофф заявила, що привабливість компанії різко змінилася через скорочення потоків з Росії.

«Газпром» зазнає збитків
Після початку війни в Україні країни Європи почали шукати заміну російському газу, хоча повноцінно від послуг «Газпрому» відмовилися не всі. При цьому поставки трубопровідного газу значно скоротилися. А переорієнтувати свої поставки на інші ринки в РФ оперативно не можуть.
Раніше британська розвідка повідомляла, що «Газпром» зазнав рекордних збитків за останні 25 років. А Reuters пише, що «Газпром» може зіткнутися з тривалим періодом поганих результатів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини