Синоптики розповіли про погоду на робочий тиждень в Україні

Практично весь робочий тиждень Україну поливатимуть дощі. До того ж, п’ятиденка, ймовірно, виявиться досить холодною, як для середини травня.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Укргідрометцентр.

Понеділок, 13 травня
У понеділок, 13 травня, в Україні майже по всій території пройдуть невеликі дощі. Але будуть і ті регіони, які опади оминуть. А саме:
західні області (окрім Тернопольської);
Харківська область.
Вночі температура буде «на мінімалках». Холодніше всього вночі буде на заході та півночі, в межах +3…+5 градусів. Така ж температура, наприклад, буде реєструватись у Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій областях.
В центрі вночі буде тепліше — в межах +4…+7 градусів в залежності від регіону. У більшості південних регіонів, окрім Одеської області, де нічні температури будуть в межах +7…+9, вночі буде не більше +6…+8. Такі ж цифри, як на півдні, будуть вночі і на сході.
Днем холодніше всього буде на півночі — у Чернігівській та Сумскій областях в межах +10…+12 градусів. На заході, попри низькі нічні показники, днем буде до +16…+18 градусів в залежності від регіону. На сході та півдні в більшості областей +14…+15. Хоча в Криму варто очікувати рекордні +19.
Що стосується Києва, то вночі буде хмарно з проясненнями, без опадів, +4…+6 градусів, а вдень можливий невеликий дощ, +11…+13 градусів.

Погода в Україні 13 травня (meteo.gov.ua)
Вівторок, 14 травня
У вівторок, 14 травня, дощі в Україні змістяться, зупинившись лише на півдні та сході. Короткочасні опади пройдуть:
на півдні (Крим, Миколаївська, Одеська, Херсонська області);
на сході (Луганська, Харківська, Донецька області);
на південному сході (Дніпропетровська та Запорізька області).
Вночі температура повітря залишиться такою самою, як і в понеділок, 13-го. Причому схожість буде 1:1 за винятком Харківської області, де вночі, ймовірно, через дощі очікуються мінімальні +3..+5 градусів.
Вдень температура трохи опуститься на кілька градусів порівняно з попереднім днем. На заході буде практично до +15. Виняток — Закарпатська область, де повітря прогріється до +21. На півночі буде трохи тепліше — до +13…+14 градусів. На півдні теж максимально до +15, хоча на Одещині ймовірні і +16 градусів. У центрі та на сході теж буде тепло, до +15. А у Донецькій та Луганській областях температура зрівняється з «одеською», +16.
У Києві вночі буде без опадів, +4…+6 градусів, а вдень суха погода збережеться, ймовірні +13…+15 градусів.

Погода в Україні 14 травня (meteo.gov.ua)
Середа, 15 травня
У середу, 15 травня, погода буде схожа на погоду в попередні дні. Нічні температури середа «відхопить» від понеділка, 13 травня. А картина з опадами нагадуватиме вівторок, 14-те.
Так, уночі на захід повернуться ті самі +3…+5 градусів із заходом, наприклад, у Хмельницьку, Вінницьку області. На півночі та в Харківській області будуть такі ж показники. У центрі вночі буде до +6, на сході (Донецька, Луганська області) до +9…+10 градусів, на півдні вночі в межах +6…+8, в Одеській області +7…+9 градусів.
Вдень буде у більшості регіонів +13…+15 градусів, на сході до +16 (за винятком Харківської області). На півдні теж буде холодно, до +13…+15 у Криму, в Одеській та Миколаївській областях до +17. Рекорди «битиме» Закарпаття, де максимально очікується до +21.
Щодо дощів, то короткочасні опади можливі 15 травня:
на півдні (Крим, Херсонська область);
на сході (Луганська та Донецька області);
на південному сході (Дніпропетровська та Запорізька області).
У Києві вночі 15 травня опадів не очікується, +4…+6 градусів, вдень теж буде сухо, +13…+15.

Погода в Україні 15 травня (meteo.gov.ua)
Четвер, 16 травня
У четвер, 16 травня, в Україні явно потеплішає і навіть уночі. Причому першість за високими «плюсами» заберуть собі західні регіони. Тут уночі буде в більшості областей +5…+7, вдень — +19…+21. На Закарпатті буде ще тепліше — вночі +8..+10 градусів, удень +20..+22.
Цікаво, що так тепло не буде навіть на півдні. Незважаючи на нічні +8..+10, удень тут буде +16..+18, хоча на Одещині буде до +19. На сході температурний режим буде подібний до півдня.
При цьому короткочасні невеликі дощі можливі місцями на всій території України, за винятком західних регіонів.
У Києві вночі буде без опадів, у межах +5…+7 градусів, а вдень все ж можливі дощі, як і в більшості регіонів, +16…+18.

Погода в Україні 16 травня (meteo.gov.ua)
П’ятниця, 17 травня
У п’ятницю, 17 травня, тепло, яке прийде в Україну днем раніше, збережеться. Причому стовпчики поповзуть вгору не тільки на заході, а й по всій Україні. Вночі у більшості областей буде +5…+7 градусів. Найтепліше буде на півдні — вночі в межах +8…+10 градусів і на крайньому сході — до +9.
Вдень температура буде більш однорідною. На заході буде +19..+21 градусів (на Закарпатті — до +22), на півдні — +20…+21 в залежності від регіону, у Донецькій області та в Криму — до +20. Найхолодніше буде на півночі (Чернігівська, Сумська області) та на сході (Харківська область) — вдень максимально +17…+19.
Опади пройдуть у наступних регіонах:
на заході (Закарпатська область);
на півдні (Крим та Херсонська область);
у центрі (Полтавська область);
на південному сході (Запорізька та Дніпропетровська області);
на півночі (Сумська та Чернігівська області);
на сході (Харківська, Донецька, Луганська області).
У Києві усю добу буде без опадів, вночі +5…+7, а вдень — +20..+22 градусів.

Погода в Україні 17 травня (meteo.gov.ua)

Погода у квітні 2024 в Україні
Синоптики на початку квітня 2024 року прогнозували, що погода в Україні в другий місяць весни буде на рівні норми, а в деяких регіонах — і вища за неї (у західних, Вінницькій та Одеській областях). Так, власне, і вийшло.
Картину, щоправда, зіпсували дощі, які наробили лиха у десятках населених пунктах наприкінці квітня. Зокрема, 21 квітня у Києві було зафіксовано рекордний дощ.
Незважаючи на це, квітень став одним із найтепліших за останні 144 роки у Києві. За перші тижні було зареєстровано 13 температурних рекордів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини