Війна — це тяжка робота. Капелан висловив ставлення до ухилянтів

Церква не може виправдовувати тих, хто ухиляється від захисту держави. Оскільки громадяни мають не тільки права, але й обов’язки.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів керівник капеланської служби Головного управління розвідки Міноборони Костянтин Холодов.

«Як я можу виправдовувати людей, яким начхати на свою країну? Жив до цього часу в цій країні, ходив на вибори. У тебе є якісь не тільки права у цій країні, а й обов’язки. Зараз вони штурмують консульства, тому що в них є право отримати паспорт чи поміняти. Але життя в суспільстві накладає певні обов’язки, їх треба виконувати. Тому ні, я не виправдовую, абсолютно», — пояснив свою думку капелан.
Він зазначив, що виправдовує лише випадки, коли людина не може фізично захищати країну через хвороби.
Крім того, керівник капеланської служби нагадав, що війна — це робота, яка часто пов’язане не з самими бойовими діями.
«Війна це тяжка робота — там треба носити, копати, вантажити, перекладати. Там не кожного пошлють вбивати, бо не кожен вміє це робити. Ти виходиш із зони комфорту і тебе наче занурюють у холодну ванну з кригою і кажуть: отут будь, отак треба, ти живеш в незвичних умовах, ти не належиш собі, накази віддає незнайома тобі людина, мусиш їх виконувати. Оце війна», — сказав Костянтин Холодов.

Нагадаємо, раніше у Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій зробили заяву про українців, які з релігійних переконань не можуть брати зброю до рук. Владі порадили замість кримінального переслідування залучити таких громадян до роботи з обороноздатності.
Зазначимо, що в Україні зараз є близько 350 капеланів, які підтримують бійців на фронті. Українцям розповіли, як стати військовим священником.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини