РФ у квітні використала проти ЗСУ майже 500 хімічних боєприпасів

Російські військові протягом квітня застосували по українськіх бійцям 444 боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Генштаб ЗСУ.

«Протягом останнього місяця мобільними групами угруповання сил і засобів підтримки та іншими підрозділами Сил оборони зафіксовано 444 випадки застосування ворогом боєприпасів з вмістом небезпечних хімічних речовин, що на 71 випадок більше, ніж за попередній період», — повідомили у Генштабі.
За даними військових, основним способом доставки є використання безпілотних літальних апаратів переважно зі скидом К-51.
Всього, в період з лютого 2023 року по квітень 2024 року було зафіксовано 1891 випадок застосувань, споряджених небезпечними хімічними речовинами.
Як пояснили у Генштабі, росіяни продовжують застосовувати боєприпаси, які містять небезпечні хімічні речовини, і цим порушують «Конвенцію про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення», а також закони та звичаї ведення війни.
Випадки застосування хімічної зброї
З початку 2024 року росіяни почали активніше застосовувати хімічну зброю проти українських військових. Зокрема, станом на березень цього року було зафіксовано 346 хімічних атак проти Сил оборони України. В той час як тільки у квітні ця кількість значно більша.
Частіше за все росіяни використовують гранати К-51, РГР, РГ-Во, що містять небезпечну хімічну речовину CS.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини