Україна отримає шість радарів TRML-4D: для чого вони потрібні

Україна отримає ще 6 радарів повітряного спостереження TRML-4D для потреб ППО від німецького виробника Hensoldt.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу виробника радарів Hensoldt.

Як розповіли у компанії, замовником радарів Міністерство оборони України. При цьому оплата за них буде здійснена урядом Німеччини в рамках військової допомоги.
Вартість закупівлі шести радарів TRML-4D становить понад 100 мільйонів євро.
Радари будуть доставлені в Україну вже у цьому році.
Нові РЛС будуть поставлені до України цього року. TRML-4D необхідні для посилення можливостей протиповітряної оборони країни.
TRML-4D — це радари середньої дальності C-діапазону сімейства TRML, які були розроблені у 2018 році. Радар може виявляти, відстежувати і класифікувати різні типи повітряних цілей — крилаті ракети, а також літаки і гелікоптери, які маневрують або летять на малих висотах.
TRML-4D може виявляти до 1500 цілей у радіусі 250 кілометрів.
Він оснащений фазованою антенною решіткою з електронним скануванням на основі приймально-передаючих модулів з нітриду галію.
Особливістю радара є те, що він може працювати самостійно та виявляти таким чином повітряні цілі. TRML-4D може взаємодіяти із системами ППО IRIS-T.
TRML-4D в Україні
Перші такі радари Україна отримала ще у жовтні 2022 року. А ось у квітні 2024 року німецький уряд заявив, що Україні передано один TRML-4D в межах чергового пакета військової допомоги — однак це може бути радар, який був замовлений ще у 2023 році.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини