Україна невдовзі отримає першу партію бронетранспортерів ACSV 8х8 від Канади

Україна напочатку літа отримає перші 10 з 50 бронетранспортерів ACSV 8х8 від Канади. Кошти на БТР були виділені ще у вересні 2023 року.
Як повідомляє РБК-Україна, про це заявив міністр оборони Канади Білла Блера.

За словами Блера, на початку літа бронетранспортери будуть направлені до Німеччини де на з ними ознайомляться українські військові. Після цього бійці пройдуть навчання на БТР.
«Влітку українці пройдуть навчання на цих машинах, а восени вони прибудуть в Україну. Ці машини побудовані канадськими робітниками на заводі General Dynamics Land Systems», — розповів міністр оборони Канади.
Попри те, що транспорт буде у Німеччині вже на початку літа до України він потрапить не раніше осені цього року. Це будуть перші 10 БТР із 50, 650 мільйонів доларів на які Канада виділила ще у вересні 2023 року. Остання партія цих БТР має бути доставлена в Україну у 2027 році
Фото: БТР LAV 6.0 ACSV (canada.ca_en.html)
Що відомо про бронетранспортери LAV 6.0 ACSV
LAV 6.0 ACSV це сучасна колісна броньована машина з формулою 8х8. Вона була розроблена, а згодом і модернізована на модернізованій базі БМП LAV 3.
БТР призначений для перевезення військ/вантажів, машини швидкої допомоги, командні пункти, інженери, радіоелектронна боротьба, технічне відновлення та мобільні ремонтні групи.
Після модернізації машина отримали покращений рівень захисту, і тепер здатні витримати кулеметні кулі калібру 14.5 з усіх сторін.
На БТР було встановлено:
нові системи огляду;
дистанційно керовану ЗПУ Protector RWS;
новий двигун потужністю 450 к/с, який дозволяє розігнати машину по трасі до 100 км/год, а по бездоріжжю до 40 км/год.
Цікаво і те, що Канада замовила ці ж БТР для своєї армії у кількості 360 одиниць. Вони мають частково замінити парк бронетранспортерів М113.
Допомога від Канади
Канада з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надає військову підтримку українським військовим. Зокрема, нещодавно канадський уряд виділив 1,6 млрд доларів, які призначені для п’ятирічної на військової допомоги Україні.
Окрім цього під час останнього засідання у форматі «Рамштайн» міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що його країна виділила додаткові кошти на фінансування на постачання Україні дронів та артилерійських снарядів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини