Росія постачатиме газ до Китаю на майже 30% дешевше ніж в ЄС, — Bloomberg

Росія зосередилась на збільшенні експорту природного газу до Китаю. Кремль постачає газ китайцям за зниженою ціною.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

За попередніми даними, ціна на газ для Китаю буде на 28% нижчою, ніж для решти європейських клієнтів Росії. Згідно з даними, так буде до 2027 року.
Така вартість газу обумовлена юажанням РФ посилити енергетичні зв’язки з Китаєм. Однак Росія має обмеженні фінансові можливості, що ускладнює процес і змушує росіян шукати альтернативні шляхи.
Цікаво і те, що Росія прагнула зайти на азійський ринок газу ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Азійська частина мала замінити європейських клієнтів, що вірогідно, з часом скорочували б споживання газу.
Співпраця Китаю та РФ
Нещодавно, держсекретар США Ентоні Блінкен розкритикував підтримку Китаєм російської військової промисловості. Він заявив, що Пекін зробив основний внесок у війну Москви проти України, постачаючи критично важливі компоненти для озброєнь, пише видання.
Зокрема, Китай дипломатично та економічно підтримував Росії з початку вторгнення в Україну у лютому 2022 року. За цей час між країнами різко зросла, а Москва оминає західні санкції за допомогою Пекіна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини