Данія надасть допомогу для інфраструктури України, яка використовує зелену енергетику

Україна та Данія уклали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці та відновлення. Зокрема, документ передбачає допомогу у розмірі майже 400 млн євро.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на пресслужбу Міністерства економіки України.

Меморандум підписали перший віце-прем’єр-міністр економіки України Юлія Свириденко та міністр підприємництва Данії Мортен Бедскоу.
У Мінекономіки наголосили, що окрему увагу у меморандумі приділили зеленій трансформації економіки та впровадженню інноваційних рішень для критичної інфраструктури.
«Зокрема, для підтримки критичної інфраструктури, яка використовує відновлювану енергетику, данський уряд виділить додаткове фінансування до Українського Механізму EIFO (Експортно-інвестиційний фонд — ред.) на суму 2,85 мільярда датських крон (приблизно 380 мільйонів євро)», — пишуть у міністерстві.
Також Данія направить до Експортно-інвестиційного фонду, який є частиною Дансько-українського фонду, щонайменше 300 млн данських крон (близько 40 млн євро). Такий фонд створено для зменшення фінансових ризиків компаній, які беруть участь у відновленні України.
При цьому Україна має намір співпрацювати з датськими компаніями у сфері суднобудування, пов’язаної з військово-морським потенціалом. Зокрема, така співпраця може передбачати закупівлю патрульних кораблів.

Допомога Україні від Данії
Варто зауважити, що Данія є союзником України від початку повномасштабного вторгнення росіян. Вона надає Україні як військову, так і фінансову допомогу.
Данія — одна з держав, яка погодилася передати українським захисникам винищувачі F-16. Нещодавно посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен пообіцяв, що літаки поставлять уже цього літа.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини