До чого готуватися українцям після набуття чинності закону про мобілізацію: відповідь Міноборони

Військовозобов’язані українці повинні мати при собі документи на вулиці, а також оновити дані в територіальних центрах комплектування після того, як закон про мобілізацію набуде чинності.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву спікера Міністерства оборони України Дмитра Лазуткіна в ефірі телемарафону.

Він зазначив, що після набуття чинності закона про мобілізацію необхідно буде носити з собою військово-обліковий документ. Це стосується чоловіків віком від 25 до 60 років. Документи потрібно буде пред’являти на вимогу представника ТЦК, прикордонної служби чи поліцейського.
Також Лазуткін зазначив, що військовозобов’язані матимуть протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК.
«Окрім цього буде введено електронний кабінет і також там можна буде оновлювати дистанційно свої дані. Якщо ви одружилися, якщо у вас народилися діти, якщо ви змінили місце проживання, це можна буде завантажити завдяки цьому електронному кабінету. Реєстрація в ньому добровільна і не є обов’язковою», — додав він.
Спікер також порадив українцям подбати про свою фізичну форму, відвідати курси з тактичної медицини і переглянути вакансії на ресурсах у рамках програми рекрутингу.

Закон про мобілізацію
Нагадаємо, сьогодні, 11 квітня, депутати Верховної ради ухвалили у другому читанні закон про мобілізацію, який змінює порядок її проведення. Зокрема, для військовозобов’язаних запроваджують нові зобов’язання, посилюють покарання для ухилянтів і не лише.
У документі також спочатку була норма про демобілізацію військовослужбовців, але її забрали звідти в останній момент. Запитання хочуть врегулювати в рамках окремого законопроекту.
Закон все ще не набув чинності — це станеться через місяць після того, як президент України Володимир Зеленський підпише його.
Більш детально про новий закон — у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини