Сі Цзіньпін зустрівся з екс-президентом Тайваню і знову пообіцяв «возз’єднання родини»

Лідер Китаю Сі Цзіньпін провів зустріч із колишнім президентом Тайваню Ма Інцзю. Вони говорили про возз’єднання КНР з островом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Зустріч між Сі Цзіньпіном та Ма Інцзю відбулася у пекінській Великій народній залі, де іноземні лідери зазвичай проводять переговори з вищими китайськими чиновниками.
Лідер КНР у ході обговорень наголосив, що люди по обидва боки Тайванської протоки — китайці.
«Зовнішнє втручання не може зупинити історичну тенденцію возз’єднання країни та сім’ї», — додав він.
Лідер Китаю не став уточнювати, що саме він має на увазі під «зовнішнім втручанням», але, ймовірно, це підтримка Тайваню з боку США.
«Немає такої образи, яку не можна було б вирішити, немає такої проблеми, яку не можна було б обговорити, і немає такої сили, яка б могла розділити нас», — зазначив Сі Цзіньпін.
У свою чергу Ма Інцзю застеріг від війни між Китаєм і Тайванем, оскільки це буде нестерпно для китайського народу.
«Китайці по обидва боки протоки мають достатню мудрість, щоб вирішувати всі суперечки мирним шляхом і не доводити справу до конфлікту», — додав він.
Зазначимо, 27 грудня минулого року Сі Цзіньпін уже заявляв про «неминуче возз’єднання» з Тайванем. За його словами, це найбільший національний інтерес.

Можливий напад Китаю на Тайвань
Нагадаємо, що Китайська Республіка (Тайвань) є частково визнаною державою. Пекін вважає, що острів є частиною територій КНР.
На Заході вже неодноразово висловлювали побоювання того, що влада Китаю може розпочати військове вторгнення на Тайвань з метою возз’єднання з островом.
Як розповів глава Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Акіліно, вторгнення може статися вже у 2027 році.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини