Україна пропонувала обмін полоненими на Великдень та Ораза-Байрам, але РФ проігнорувала

Росіяни проігнорували ініціативу України щодо обміну військовополонених мусульман та католиків.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на омбудсмена з прав людини Дмитра Лубінця.

«Завтра мусульмани світу відзначатимуть закінчення посту – Ораза-Байрам. До того ж 31 березня католики відзначали Великдень. З цієї нагоди Україна стала ініціатором здійснення обміну військовополоненими, котрі сповідують іслам та є католиками», — повідомив Лубінець.
Омбудсмен повідомив, що Україна запропонувала формула обміну — 1 до 4, в який кількість повернутих полонених Росії перевищувала б кількість повернутих української сторони.
Він також зазначив, що у списку, який запропонувала Україна до обміну російській стороні — 1 католик і 146 мусульман.
«Однак запропоновані списки РФ проігнорувала. Як бачимо, навіть послання Папи Римського не додало мотивації росіянам здійснити обмін ні за формулою «всіх на всіх», ні за інших умов. Попри таку нерозумну поведінку російської сторони, Україна висловлює свою готовність до здійснення обміну за формулою «всіх на всіх» з нагоди відзначення православного Великодня», — наголосив Лубінець.
Омбудсмен заявив, що таку пропозицію вже відправили російській стороні.
«Я також до неї долучаюся і зі свого боку додатково звернуся до уповноваженої з прав людини у РФ Тетяни Москалькової», — підсумував він.

Обмін полоненими «всіх на всіх»
Нагадаємо, що наприкінці березня під час Святої Меси у Ватикані Папа Римський Франциск закликав Росію та Україну до обміну військовополоненими за формулою «всіх на всіх».
Зазначимо, що близько року тому глава ГУР України Кирило Буданов заявляв, що Україна веде переговори щодо обміну полоненими з Росією у форматі «всіх на всіх» і вже «наближається до цього».
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини