В ГУР розповіли, як звільнення «вишок Бойка» вплинуло на ситуацію у Чорному морі

Росіяни втратили можливості ведення розвідки у небі, на воді та на суходолі в акваторії Чорного моря після того, як ЗСУ звільнили так звані «вишки Бойка».
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розповідь представника ГУР Андрія Юсова.

«Сьогодні вишки використовуються напряму. Ми не будемо розповідати як, але це, звісно, звузило ворожу зону впливу і розширило можливості наших Сил безпеки і оборони, зокрема ГУР МО України, інших складових, спецслужб щодо проведення та реалізації наступних успішних операцій в акваторії Чорного моря і, власне, у тимчасово окупованому Криму», — розповів Юсов.
Він також зауважив, що важливим етапом боротьби з Росією у Чорному морі стала деокупація острова Зміїний.
«Після захоплення острова на деякий час здавалось, що його звільнення було б неможливим: настільки ворог наситив сам острів і особовим складом, і засобами вогневого ураження, РЕБ, зенітно-ракетними комплексами, засобами, які загрожували українському узбережжю півдня і могли забезпечити подальші дії Росії, зокрема — планування десантних операцій проти України. І не тільки України. Йдеться також і про безпеку Молдови», — зазначив Андрій Юсов.
Вишки Бойка
«Вишки Бойка» — це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму у Чорному морі. Назву отримали після статті 2011 року Олексія Шалайського та Юрія Ніколова «Вишка для Бойка», в якій повідомлялося про закупівлю платформ за завищеними цінами Міністерством енергетики, очолюваним Юрієм Бойком.
Росія захопила їх у 2014 році, а з початком повномасштабного вторгнення використала у військових цілях. Зокрема, як вертолітні майданчики та для розміщення засобів РЛС.
За даними британської розвідки, «вишки Бойка» у Чорному морі є стратегічними об’єктами.
У вересні 2023 року Україна повернула контроль над «вишками Бойка» у Чорному морі. У військовій розвідці спецоперацію назвали черговим ляпасом ворогу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини