Єдина філія банку РФ у Китаї стикається із серйозними проблемами через санкції, — Reuters

У Китаї працює єдина філія російського банку «ВТБ», однак через велике навантаження вона не справляється з роботою. Ці проблеми є наслідками санкцій США.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Джерела видання повідомили, що у філії російського банку недостатньо персоналу, тому деякі компанії чекають по шість місяців, щоб їм відкрили рахунок.
Альтернативні способи оплати залишаються доступними, компанії можуть співпрацювати з «дочками» невеликих китайських банків у Росії, однак вони побоюються реакції з боку США.
Видання пише, що тільки у «ВТБ» є повноцінно функціонуюча китайська філія, яка відкрилася 2008 року. Російський «Сбербанк» планував відкрити філію до кінця 2023 року, але поки що це йому не вдалося. Приватний «Альфа-Банк» планує відкрити дві філії, але цей процес поки що перебуває на початковій стадії.
Банки Китаю бояться санкцій США
Російські бізнесмени почали звертати увагу на проблеми при розрахунках з китайськими банками ще в січні. Reuters пише, що китайські банки відмовляються від співпраці з російським бізнесом.
«Проблеми з комерційним банком «Чжецзян Чоучжоу» почалися для нас на початку лютого», — сказав один зі співрозмовників видання.
Zheijang та інші китайські банки призупинили розрахункові операції з Росією після попередження США про вторинні санкції в грудні. Видання пише, що затримки з виплатами скорочують доходи Кремля і роблять їх нестабільними.
Китай підтримує Росію

У жовтні 2023 року Міноборони США заявило, що Китай постачає Росії озброєння. Зокрема, безпілотники, стрілецьку зброю та спорядження.
При цьому міністр закордонних справ Китаю Ван I запевнив українського колегу Дмитра Кулебу, що Пекін не постачає летальну зброю Росії.
Також ми писали, що США висловили стурбованість Китаю через підтримку оборонної сфери РФ.
А заступник державного секретаря Сполучених Штатів Америки Курт Кемпбелл заявив, що Російська Федерація майже відновила свої збройні сили. Частково це вдалось завдяки підтримці з боку Китаю.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини