Сапери знищили ФАБ-500, який РФ скинула на Донецьку області (фото)

Сапери знешкодили авіабомбу ФАБ-500, яку Російська Федерація скинула на Донецьку область.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал МВС.

«Піротехніки ДСНС Донеччини знешкодили авіабомбу ФАБ-500. Вибухонебезпечний предмет виявили на території сільськогосподарських угідь», — сказано у повідомленні.
Як розповіли в МВС, сапери знешкодили бомбу, транспортували її до місця ліквідації та знищили.

Фото: сапери знищили ФАБ-500, який РФ скинула на Донецьку області (t.me/mvs_ukraine)

ФАБ-500 — це розроблена в за часів СРСР 500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою, яку в основному використовують ПКС Росії. Оригінальна модель М-54 випущена в 1954 році. Бомба є некерованою і сумісна з більшістю моделей радянських літаків.
Саме таку бомбу російські окупанти у березні 2022 року скинули на 9-поверховий житловий будинок у Харкові з авіації. Тоді вона не розірвалася, пробила дах та залишилася на технічному поверсі.
Росія застосовую ФАБи
Зазначимо, що 2 лютого, російський літак «втратив» авіабомбу ФАБ-500 у тимчасово окупованому місті Зимогір’я Луганської області. Місцевих жителів евакуювали.
Окрім того, росіяни почали додавати до універсальних модулів планерування і корекції (УМПК) фугасних бомб (ФАБ) самоліквідатори. Це значно ускладнює їх знешкодження.
Раніше російська армія скинула на місто Куп’янськ 10 авіабомб ФАБ-250 та ФАБ-500 з керованими модулями планування та корекції. Дві з них не вибухнули тому їх ліквідували сапери.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини