Постраждали на виробництві? У ПФУ назвали строки виплати одноразової допомоги

Стали відомі строки виплати одноразової допомоги у випадку травми на виробництві. Такий самий механізм працює і у разі загибелі працівника на виробництві.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Пенсійний фонд України (ПФУ).

«Одноразова допомога потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві виплачується в місячний строк з дня визначення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) стійкої втрати професійної працездатності», — пояснюють в Пенсійному фонді.
Виплати у разі смерті потерпілого
Такий же механізм в Україні працює і у випадку смерті людини на виробництві.
«У разі смерті потерпілого одноразова допомога виплачується членам його сім’ї та особам, які перебували на його утриманні, у місячний строк з дня смерті потерпілого (стаття 41 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»)», — наголошують спеціалісти.

Хто може отримати виплати
Як раніше писало РБК-Україна, законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено кілька видів страхових виплат внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. При цьому в більшості випадків розмір виплат залежить від травмування. Докладніше — у матеріалі.
Наприклад, у 2019 році в Україні зафіксували понад 4 тисячі постраждалих внаслідок нещасних випадків на виробництві. При цьому понад 400 людей загинули на виробництві в Україні того року.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини