Росія почала обладнувати ФАБи самоліквідаторами: в чому небезпека

Росіян почали додавати до універсальних модулів планерування і корекції (УМПК) фугасних бомб (ФАБ) самоліквідатори. Це значно ускладнює їх знешкодження.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Defense Express.

Як пише видання, росіяни вдосконалюють ФАБи самоліквідаторами або ж детонаторами відкладеної дії, який допомагає підірвати боєприпас, якщо він не розірвався після контакту з поверхнею.
Про самоліквідатори попередив український фахівець Сергій Бескрестнов. За його словами, як мінімум в одному випадку ФАБ-500 з комплектом УМПК здетонував близько о 15:00 попри те, що «приземлився» він о 10:30. Тобто з моменту падіння до детонації пройшло більше 5 годин.
Defense Express пише, що додавання механізму самоліквідації може бути пов’язане з тим, що часом УМПК через пологий контакт з грунтом — не вибухають. Водночас всі бомби таких типів мають можливість встановлення підривачів у носовій та хвостовій частині.
«Таким чином встановлення механізмів самоліквідації на фугасні авіабомби цілком можливо паралельно зі стандартним контактним підривачем. Таке нововведення ворога дійсно є доволі небезпечним та ускладнює розмінування таких бомб», — додає видання.
Скільки ракет виготовляє Росія
Ще в січні в інтерв’ю РБК-Україна представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький розповідав про те, що Росія здатна виробляти близько 115-130 стратегічних ракет — з дальністю у понад 350 кілометрів. Водночас обсяги можуть відрізнятись в залежності від місяця через те, що інколи Москва стикається з перебоями у поставці деталей.
Як розповідав президент Володимир Зеленський, лише від початку березня Росія застосувала проти України:
320 «Шахедів»;
130 ракет різних типів;
майже 900 керованих авіабомб.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини