«Укренерго» та Гарпок зобовязані до кінця березня визнати борги перед «зеленою» генерацією, — адвокат

Держкомпанія «Укренерго» та «Гарантований покупець» тривалий час ухиляються від визнання заборгованості перед підприємствами «зеленої» генерації і кінцевий термін щодо підписання відповідної документації спливає в кінці березня поточного року.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голови комітету з енергетичного права Національної асоціації адвокатів Олександра Трохимця.

За його словами, проблема небалансів та непідписаних актів між Гарпоком та «Укренерго» тягнеться з вересня 2022 року.
«Та навіть те, що Верховна рада ухвалила закон №3220, який визначив порядок врегулювання небалансів, які накопичувались півтора роки, не розставило точки над «і» — наразі підписаних актів досі ніхто не бачив», — сказав Трохимець.
«Укренерго та Гарпок мають підписати їх до кінця березня», — зазначив адвокат.
При цьому, він розповів, що представники галузі майже одноголосно сходяться в думці, що непідписання актів є механізмом, який дає можливість держкомпаніям не визнавати боргу перед галуззю ВДЕ.
«Лише питання часу, коли на цю проблему звернуть увагу міжнародні донори. Адже фактично з вересня 2022 здійснюється такий собі прихований шантаж виробників з ВДЕ, за рахунок того, що Укренерго та Гарпок умисно не підписують між собою документи», — пояснив адвокат.
Водночас він закликав на цю проблему звернути увагу Національну комісію з питань енергетики та комунальних послуг, уряд, а також Міністерство енергетики.
«Особливо на спеціальній робочій групі з вирішення боргових проблем, яку якраз відвідують в основному державні компанії та структури», — сказав Трохимець.
Нагадаємо, недоплата Гарантованого покупця підприємствам зеленої енергетики за 2023 рік складає 25%, за 2022 рік — майже 45%.
Учасники ринку та експерти зазначають, що наявні старі борги негативно впливають на стан галузі ВДЕ та погіршують інтерес інвесторів до пошуку і залучення коштів на розвиток галузі.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини