Індія вже два місяці не закуповує російську преміальну нафту, — ЗМІ

Індія, яка є найбільшим покупцем морської нафти у РФ, уже два місяці не купує сировину преміального сорту ВСТО.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на російське видання «Коммерсантъ».

Видання уточнює, що її відвантажують із порту Козьміно. А до цього Індія різко скоротила відвантаження іншого преміального сорту нафти Sokol із сахалінських родовищ.
Це було пов’язано з розбіжностями в розрахунках за нафту, а також з побоюваннями індійських покупців після посилення стелі цін на російську нафту.
Також уточнюється, що основним споживачем нафти ВСТО є Китай, але Індія також була великим покупцем цього сорту. Протягом минулого року поставки ВСТО до Індії становили в середньому близько 95 тисяч барелів на добу, протягом другої половини 2022 року — 60 тисяч барелів на добу.
ВСТО
Сорт нафти з низьким вмістом сірки (менше ніж 0,6%), що поставляється на схід з родовищ Східного Сибіру. Ціноутворення ВСТО було традиційно засноване на прив’язці до сорту Dubai.
При цьому котирування ВСТО завжди перевищували стелю цін на російську нафту в 60 доларів, яку в рамках санкцій встановили країни G7.
Санкції США
Вашингтон 23 лютого ввів санкції перед другою річницею вторгнення Москви до України та у відповідь на смерть лідера опозиції Олексія Навального. Санкції спрямовані проти провідної російської танкерної групи «Совкомфлот» за порушення встановленого країнами «Великої сімки» цінового ліміту на російську нафту, а також проти 14 нафтових танкерів, пов’язаних із «Совкомфлотом».
Reuters писало, що нові санкції США щодо Москви загрожують знизити продажі російської нафти Індії, найбільшому покупцю російської морської нафти.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини