Молдова викликала «на килим» посла РФ через вибори Путіна в Придністров’ї

Росія вирішила відкрити виборчі дільниці на території невизнаного Придністров’я для проведення президентських виборів Володимира Путіна. Молдова вирішила викликати посла РФ «на килим».
Про це заявило МЗС Молдови, повідомляє РБК-Україна з посиланням на NewsMaker.

Зазначається, що посла Росії в Кишиневі Олега Васнецова викликали на консультації в МЗС Молдови.
«Завтра, 12 березня, посла Росії в Кишиневі Олега Васнецова викликали в міністерство закордонних справ. Під час зустрічі російському дипломату висловлять несхвалення у зв’язку з рішенням відкрити виборчі дільниці в придністровському регіоні Молдови», — заявили в пресслужбі МЗС.
Плани Кремля в Придністров’ї
У кількох містах Придністров’я відкриють виборчі дільниці в день виборів президента Росії 17 березня. Виборчі дільниці відкриють у Тирасполі, Бендерах, Рибниці та Григоріополі.
Вони працюватимуть із 8:00 до 20:00. У ролику, який повідомляє про відкриття дільниць у придністровському регіоні для голосування громадян Росії, ідеться про те, що таке рішення ухвалили «відповідно до рішення посольства РФ у Молдові».
Це незважаючи на те, що МЗС Молдови дозволило відкрити дільницю для голосування на виборах президента Росії тільки на території посольства РФ у Кишиневі.
Вибори у Росії
У Росії вибори президента триватимуть три дні — з 15 по 17 березня 2024 року. 8 грудня 2023 року глава Кремля Володимир Путін офіційно заявив про намір знову переобиратися.
Як писало Reuters, у такому разі Путін зможе залишатися при владі щонайменше до 2030 року. Причому прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков уже заявив, що Путіна переобирають із результатом у 90% голосів.
Також у Кремлі сподіваються що 30% мешканців тимчасово окупованих територій добровільно візьмуть участь у «виборах президента РФ».

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини