Франція створює альянс країн, готових відправити війська в Україну, — Politico

Франція збирає альянс країн, які відкриті до відправлення західних військ на територію України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

У п’ятницю, 8 березня, у Литву приїхав міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне, де зустрівся з балтійськими колегами та главою МЗС України Дмитром Кулебою.
«Не Росія буде вказувати нам, як ми маємо допомогти Україні в найближчі місяці чи роки. Це не справа Росії. Тому ми вирішуємо між собою», — наголосив після зустрічі французький міністр.
На зустрічі міністрів, як пише Politico, обговорювалася можливість допомоги іноземних військ в розмінуванні української території. Сежурне неодноразово називав операції з розмінування «можливістю», зазначаючи, що це може означати наявність певного персоналу в Україні, але не участь у війні.
Ідея Макрона про війська в Україні
Наприкінці лютого цього року президент Франції Еммануель Макрон не виключив відправлення західних військ для допомоги Україні. Головна проблема, за його словами, полягає в тому, що наразі в НАТО відсутній консенсус щодо цього питання.
А днями французький президент розповів, за яких умов готовий відправити французькі війська в Україну.
Низка країн НАТО виступили проти відправлення військ в Україну, зокрема, Німеччина, Чехія, Болгарія, Польща, Іспанія та Італія. Але є країни, які готові розглянути таку можливість, наприклад, Литва, Латвія та Естонія.
Канада, яка теж є членом НАТО, заявила, що готова відправити військових в Україну, але лише для навчання українських захисників на території далеко від фронту.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини