У Міноборони Німеччини підтвердили витік розмови офіцерів про Taurus

Міністерство оборони Німеччини підтвердило витік розмови німецьких офіцерів про можливість застосування ракет Taurus в Україні. Однак автентичність опублікованого росіянами аудіозапису наразі перевіряється.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на німецький телеканал NTV.

«Згідно з нашою оцінкою, розмову в Військово-повітряних силах було перехоплено. Наразі ми не можемо з упевненістю сказати, чи були внесені зміни в аудіо або письмову версію, яка поширюється в соціальних мережах», — заявила речниця німецького Міноборони.
Вчора російська пропагандистка Маргарита Симонян опублікувала аудіозапис, на якому нібито старші офіцери ВПС Німеччини обговорюють теоретичні можливості використання Україною німецьких крилатих ракет Taurus. Зокрема, на аудіозаписі обговорювалася можливість удару ракетами Taurus по так званому Кримському мосту.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що ця подія буде швидко розслідувана. А німецьке Федеральне відомство військової контррозвідки почало перевірку можливого перехоплення російською стороною розмов німецьких офіцерів.
Питання передачі Taurus Україні
Україна ще з минулого року просить Німеччину передати ракети Taurus, які здатні знищувати цілі на відстані до 500 кілометрів.
Але канцлер Олаф Шольц не хоче передавати таке озброєння. Він стверджує, що для розгортання ракет на території України нібито мають бути присутні німецькі солдати. Їхнім завданням може стати наведення ракет на ціль. Також Шольц побоюється, що за «неправильного використання» ракети можуть вдарити по об’єктах у Москві.
Однак глава європейського комітету в Бундестазі Антон Хофрайтер зазначив, що заява Шольца про необхідність присутності німецьких військових в Україні для розгортання ракет Taurus є неправдивою.
Більш детально про те, чи отримає все-таки наша країна німецькі далекобійні ракети, — у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини