Макрон збирає лідерів усіх партій парламенту Франції для обговорення війни в Україні

Президент Франції Еммануель Макрон хоче обговорити війну в Україні з усіма французькими політичними силами парламенту.
Про це заявив Єлисейський палац, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Le Figaro.

«Президент прийме в четвер 7 березня о 10:30 усіх партійних лідерів із групою в парламенті у форматі «зустрічей Сен-Дені», присвячених ситуації в Україні», — йдеться в заяві.
Глава держави прийняв лідерів партії в такому ж форматі в жовтні минулого року, через кілька днів після атак ХАМАС на мирне населення в Ізраїлі. У зустрічі також візьме участь прем’єр-міністр Габріель Атталь.
Війна в Україні та вибори до Європарламенту
Наступного дня після заяв Еммануеля Макрона, який не відкинув можливості введення військ в Україну, у понеділок, викликавши критику з боку всіх представників опозиції, Єлисейський палац оголосив про дебати і голосування в парламенті щодо двосторонньої угоди про безпеку, укладеної з Україною в лютому. Дату ще не призначено.
Президентський табір має намір зробити війну в Україні та ставлення до Росії темою передвиборчої кампанії на прийдешніх виборах до Європейського парламенту.
У четвер глава списку, обраного Еммануелем Макроном, Валері Айєр захищала позицію глави держави.
«Безпека українців — наша. Тому жоден варіант не повинен бути виключений. Ми не збираємося говорити Володимиру Путіну, що збираємося в принципі виключати можливість самозахисту», — сказав Айєр.
Критика представників опозиції
У вівторок у Національній асамблеї Габріель Атталь люто розкритикував Марін Ле Пен з цього приводу.
«Є привід замислитися над питанням, чи не перебувають уже війська Володимира Путіна в нашій країні», — заявив прем’єр-міністр, вказуючи на групу «Національне об’єднання».
Що цьому передувало
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що НАТО може ввести війська для допомоги Україні. Головна проблема, за його словами, полягає в тому, що наразі відсутній консенсус щодо цього питання.
Низка країн НАТО вже виступили проти цієї ідеї, зокрема, Німеччина, Чехія, Болгарія, Іспанія та Італії.
При цьому, є країни, які готові розглянути таку можливість, наприклад, Литва та Латвія та Естонія.
Канада, яка теж є членом НАТО, заявила, що готова відправити військових в Україну, але лише для навчання українських захисників на території далеко від фронту.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини