У ДСНС нагадали розміри штрафу за паління сухої трави

В Україні за підпал сухої трави передбачено штрафи. Рятувальники нагадали, що навесні підпали трави можуть призвести до масштабних пожеж в екосистемі країни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу ДСНС.

Як вказано у статті 77 Земельного кодексу України — за підпал сухої трави передбачені штрафи у розмірі від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 170 до 340 гривень.
Однак підприємцям та посадовцям за таку діяльність доведеться платити більше. Згідно із статтею, з них стягнуть від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 850 до 1190 гривень.
Варто зауважити, що розмір штрафу також залежить від розмірів територій, де спалюють суху рослинність, а також від наслідків. Зокрема, штрафи можуть сягати до 3 000 гривень. При цьому, якщо поління відбувається на території природно-заповідного фонду, то доведеться заплатити 90 000 – 150 000 гривень.
У випадку, якщо під час пожежі загинуть люди, то палію загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Штрафи за порушення правил дорожнього руху
Штрафи, які накладають на водіїв-порушників — це не просто покарання, це свого роду плата за безпеку. Про найпопулярніші штрафи для українських водіїв читайте в матеріалі РБК-Україна.
Також ми повідомляли, що про те, чи варто оскаржувати штраф про порушення ПДР, і як це все ж таки зробити.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини