В Україні створюють інформаційну систему щодо військовополонених

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка затверджує Положення про інформаційну систему з питань поводження з полоненими.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства оборони України.

Документ унормовує функціонування Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та електронну взаємодію між зацікавленими органами державної влади.
До бази даних інформаційної системи включать інформацію про:
оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора;
цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії;
осіб, зниклих безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України.
Постанова також удосконалює роботу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, зокрема, унормовує діяльність громадських приймалень штабу та надає права щодо функціонування відповідних регіональних центрів.
Координаційний штаб також отримує повноваження щодо репатріації тіл (останків) оборонців та розширюють можливості щодо повернення з полону цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії.
«Ми пам’ятаємо про кожну людину, яка перебуває в полоні, та робимо все для того, щоб вона повернулася додому. Дуже вдячна уряду за ухвалення цього рішення — воно допоможе діяти більш системно та оперативно ухвалювати рішення щодо якнайшвидшого повернення з полону оборонців України», — зазначила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини