Українцям можуть анулювати тимчасовий захист у Чехії: у яких випадках

У Чехії триває онлайн-реєстрація на продовження тимчасового захисту до 2025 року. Статус можуть не продовжити та анулювати у тих українців, які мають візу в іншій країні.
Які є винятки із цього правила, РБК-Україна розповідає з посиланням на сторінку МВС Чехії для українців Naši Ukrajinci.

Чехія не надає тимчасовий захист, якщо людина вже користувалася цим статусом в іншій країні або має відриті візи, включаючи Канаду чи Британію.
На сторінці для українців попереджають, що якщо людина має тимчасовий захист у Чехії, а також візу в іншій країні, це може призвести до того, що вона не зможе продовжити свій статус.
«Будь-яка віза на перебування довше, ніж 90 днів, означає анулювання тимчасового захисту та є перешкодою для його продовження», – попереджають біженців.
До таких віз відносяться, наприклад, канадські візи W1, видані після 10 лютого 2023 року або всі візи »Ukraine Scheme», видані Великою Британією.
Але існують винятки:
канадські візи W1, які були видані до 10 лютого 2023 року;
канадські візи V1;
візи США — Uniting for Ukraine (USA »Paroled»);
»Visitor» візи Великобританії з дійсністю до 6 місяців.
Більше інформації можна знайти інформаційному порталі для іноземців.

Нагадаємо, ми писали, скільки українських біженців хочуть залишитися у Чехії. 58% респондентів не планують повертатися у найближчі два роки.
Також ми розповідали, на що українські біженці скаржаться чеському омбудсмену. Найбільше звернень було пов’язано із питаннями тимчасового захисту і проживання.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини