Чи здатна Росія до наступу на Київ, Харків, Чернігів та Суми: відповідь ГУР

Росія наразі не має сил, щоб розпочати потужну наступальну операцію на західному стратегічному напрямку.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони (МО) України Вадима Скібіцького в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Коли ми говоримо про проведення стратегічної операції, то однозначно РФ на двох напрямках зараз проводити не може. Якими категоріями ми оперуємо. По-перше, до початку війни були визначені стратегічні напрямки для військ РФ, які в принципі і залишаються, і визначено, що таке стратегічна операція», — пояснив Скібіцький.
За словами заступника начальника ГУР, стратегічна операція — це операція, як проводиться на окремому стратегічному напрямку. По напрямку України у Росії було два стратегічних напрямки:
південно-західний стратегічний напрямок (міста, де зараз йдуть активні бойові дії) — смуга відповідальності південного військового округа;
західний стратегічний напрямок (Харків, Суми, Чернігів, Київська область) — відповідальність західного військового округа.
«На сьогоднішній день Росія продовжує стратегічну операцію тільки на одному напрямку. В неї немає ні військ, ні сил, ні засобів, щоб проводити потужну наступальну операцію на західному стратегічному напрямку. Резерву стратегічного зараз немає у РФ, вони намагаються його створити. Все, що створювалося, відразу заводилося на нашу територію. 18-та армія, 25-та армія, 3-й армійський корпус – вони всі воюють, резерву немає», — пояснив Скібіцький.
Ситуація на фронті
Російські війська, схоже, не мають наміру знижувати інтенсивність наступальних дій після захоплення Авдіївки. Просто зараз окупанти активізуються на низці інших напрямків, а західні ЗМІ вже пишуть про найнебезпечніше становище ЗСУ з перших місяців повномасштабної війни.
Детальніше про це, можливі загрози і про те, чи зможуть Сили оборони стримати ворожий натиск, — у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини