Ракети залітають в Казахстан. ЗМІ дізналися, як Росія тестує зброю, яку використовує проти України

Зенітні та балістичні ракети, які випробовують на російському ракетному полігоні в Астраханській області, летять у бік Казахстану і падають у Бокейорді.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на «Новая газета Европа».

Як повідомляє видання, там розташований степ, де розташований особливо охоронюваний природний заказник.
Журналісти заявили, що після випробувань на полігоні «Капустин Яр» ракети полетять вбивати українців, але спочатку їх перевіряють на казахах.
Ракети скидають паливо в їхній степ, уламки падають біля їхніх будинків, вбивають їхню худобу, а пожежі внаслідок падіння казахи гасять самі.
Зазначається, що ще важчі екологічні наслідки. Дорослі в Бокейорді помирають від раку, а діти народжуються з інвалідністю.
У статті йдеться, що коли Казахстан став незалежним, випробування російських ракет на його території не припинилися, тепер республіка здає в оренду землі під полігони.
«Оренда» для випробувань
За свідченнями місцевого гіда-підприємця, випробувальний полігон став катастрофою для місцевої флори та фауни. На додаток, він напряму впливає на економічний розвиток регіону у галузі тваринництва.
«Я за оренду землі для худоби плачу більше. У росіян тайга є, чому там не випробовують? Вони ракети запускають тільки тоді, коли вітер із заходу, з боку Кап-Яру, і осколки в наш бік летять», — наголошує Нагім Тажмуратов.
За його словами, у такі дні місцеві мешканці навіть не мають змоги вийти із дому, адже траєкторія падіння завжди невідома.
«Були випадки, коли перед випробуваннями російські військові приїжджали до нас і вивозили жителів аулів за 10 кілометрів», — каже він.
У статті зауважують, що полігон у Бокейорді займає половину всієї площі району — 943 тисячі гектарів. За оренду всіх полігонів Росія платить по 2,3 долара за гектар на рік.

Випробування зброї масового ураження РФ
У середу, 14 лютого, голова комітету Палати представників з розвідки Майк Тернер заявив про серйозну загрозу національній безпеці США, оскільки за даними розвідки, Росія планує розмістити ядерну зброю в космосі.
Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван підтвердив цю інформацію, а президент Джо Байден доручив своїй адміністрації провести переговори з Росією у питанні щодо можливого випробування ядерної зброї в космосі.
Американське видання CNN дізналось деталі розробки Росією ядерної космічної зброї та чим це може загрожувати.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

spot_img
Важливо
Схожі новини